Київський міжнародний інститут соціології провів нове опитування, яке показало, що рівень довіри до президента серед українців від початку війни зріс і становить 73%. Про це йдеться в презентації КМІС.
"Після широкомасштабного вторгнення в Україні спостерігається ефект "згуртування навколо прапора": довіра до державних органів, особливо до президента, суттєво зросла", – йдеться у висновку соціологів.
Так, зараз 73% респондентів довіряють президенту (не довіряють – 21%), 54% довіряють уряду (не довіряють – 38%), 49% довіряють регіональним адміністраціям (не довіряють 34%), 51% довіряють місцевій владі (не довіряють – 38%)".
Як з'ясувалося, главі держави найбільше довіряє молодь і люди з високим рівнем доходу, у регіональному плані найменше довіряють Володимиру Зеленському жителі сходу.
У випадку з довірою до уряду Дениса Шмигаля спостерігається подібна тенденція.
При цьому 20% опитаних зазначили, що стали більше довіряти органам державної влади під час війни, а 19% – що менше. Водночас громадським організаціям довіряють 50%, не довіряють – 31%.
Інші питання
Також соціологи запитували думку респондентів про ЄС, НАТО та ООН.
Так, 77% респондентів вважають, що для них важливо, щоб Україна стала членом Європейського Союзу. При цьому із заходу на схід знижується частка тих, для кого важливо, щоб Україна стала членом ЄС – з 86% до 62%.
Крім цього, за результатами опитування 65% опитаних довіряють Євросоюзу, не довіряють – 25%, а НАТО довіряють 59%, не довіряють – 28%. Соціологи зазначають, що значна частка тих, хто не довіряє, може бути пов'язана з відчуттям недостатньої підтримки України під час повномасштабного російського вторгнення.
Дані дослідження також зафіксували, що українці досить помірковано оцінюють готовність України до вступу в ЄС. Лише 22% респондентів вважають Україну повністю готовою, 43% – думають, що необхідні реформи, 25% – вважають Україну взагалі не готовою.
КМІС провів всеукраїнське опитування на замовлення Консультативної місії Європейського Союзу в Україні. Опитування було проведене методом особистих (face-to-face) інтерв'ю з використанням планшета, опитано 2005 респондентів, які мешкають у всіх регіонах України, які контролюються урядом України (окрім Херсонської та Донецької областей). Опитування проводилося з дорослими (віком 18 років і старше) громадянами України.