USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
40.95
Втрати орків: 3 3 2 0 4 0 (+930)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
40.95

Як заколот Пригожина вплинув на внутрішню ситуацію в РФ і на ситуацію на фронті

Снєгирьов
Джерело: UWN

Після так званого "заколоту" ПВК "Вагнер" російський диктатор Путін заявив, що "вагнерівці" мають три варіанти дій, а саме: вони можуть підписати контракт з Міністерством оборони РФ, повернутися додому або ж вийти у табори на території Республіки Білорусь. 

На тлі цих заяв Путіна варто розглянути питання, чи варто говорити про те, що Сили оборони України після виходу "вагнерівців" отримали перевагу безпосередньо на лінії бойового зіткнення і як це вплинуло на внутрішню ситуацію в РФ і на ситуацію на фронті.

Новини за темою: Історія з "Вагнером" ще дуже серйозно вистрелить, – Подорожній

У Міністерстві оборони України заявили, що заколот ПВК "Вагнер" ніяк не вплинув на ситуацію на фронті. За словами представників оборонного відомства, військові, коли планують свої наступальні та оборонні дії, враховують фактор, що в РФ розпочалася політична нестабільність, і що в них уже є конкуренція між різними кланами і спецслужбами.

Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов у коментарі "Українській правді" зауважив, що ПВК "Вагнер" більше не братиме участь у бойових діях на території України. "А це найефективніший підрозділ РФ, який вмів досягати успіху за будь-яку ціну", – зазначив Буданов.

На думку Буданова, українська сторона отримала компрометацію російського керівництва. В черговий раз зруйновано міф про непохитність російського режиму. Крім того було нанесено втрати військово-космічним силам РФ.

Це була не компроментація

Натомість, на мою думку, не про яку компрометацію російського керівництва не йдеться. Навпаки, так званий "марш справедливості" Пригожина був використаний Путіним для посилення своїх позицій і можливу ліквідацію опозиції в середовищі російських військових.

Про це, свідчить низка факторів.

По-перше, підписання Путіним після "заколоту" указу про можливість затримання на 30 діб будь-якого громадянина рф за порушення режиму КТО та воєнного стану. Репресії всередині РФ будуть посилюються і набирати нових обертів. Без суду та слідства тепер можуть затримати будь-кого.

По-друге, після "заколоту" йдеться про різке посилення ролі Росгвардії, яка виконує виключно жандармські, поліцейські функції.  Підрозділи Росгвардії призначені для боротьби з внутрішніми протестами. Ми пам’ятаємо їхню абсолютну небоєздатність під час деокупації  Харківської області , коли ЗСУ фактично іх "розірвали". Наразі ж очільник Росгвардії Золотов заявляє про передачу його відомству важкого озброєння.

Наступне, "марш справедливості"  був використаний для ліквідації всіх приватних військових компаній на території РФ. Варто зазначити, що  "приватні армії" були у держкорпорацій "Ростех", "Роскосмос", "Газпром" і не тільки. Всі вони діяли поза юридичним полем РФ.

Цікава деталь

Примітно, що у день т. зв. "заколоту" Путін підписав указ про можливість укладання контрактів з Міноборони осіб, засуджених за певні злочини. Тобто зеків.

Якщо раніше такий спецконтингент вербував Пригожин та його ПВК, то тепер монополія на це належить виключно  державі.  Своїм указом Путін фактично дає старт черговій хвилі прихованої мобілізації. Відстежити реальну кількість зеків, які укладуть контракти з Міноборони, буде неможливо. А з огляду на те, що в РФ офіційно близько пів мільйона ув’язнених, не виключено, що чималий відсоток цього спецконтингенту незабаром опиниться на фронті.

І наостанок, Путіну важливо було налякати російське суспільство  можливістю смути, кривавих бунтів, що роздирають Росію  на шматки. Теза про те, що є реальна загроза громадянської війни, активно просувалась роспропагандою, розганялася офіційними особами. Друга теза, що мусується 24 червня і після, – щоб уникнути смути, громадянської війни, суспільство має об’єднатися навколо "лідера нації"- Путіна.

Звертаю увагу, що "заколот" не випадково збігся в часі з розвитком наступальних дій ЗСУ.

Згідно домовленостей з Лукашенко, останній дає можливість вагнерівцям легалізуватися на території Білорусі. Відразу в інформаційному полі  піднімається хвиля  на тему можливого повторного наступу агресора з території Білорусі на Київ. Робиться це заради того, щоб змусити відтягнути оперативні резерви ЗСУ з районів можливого контрнаступу та наступу – на прикриття тисячокілометрового українсько-білоруського кордону. Тобто розтягнути наші сили та засоби. Не дати можливості зосередити резерв у потрібному місці.

Новини за темою: У Білорусі з’явився табір для вагнерівців: Супутникові знімки

На щастя, командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв вгамував пристрасті, чітко заявивши, що загрози наступу з півночі на даний момент немає. Але панічні настрої, зокрема в українських ЗМІ, вже почали поширюватися. Тоді як 8-10 тисяч вагнерівців точно не могли б ніяк вплинути на ситуацію на українсько-російському кордоні. Тим більше, що ми вже давно там надійно все прикрили.

Ситуація на фронті

Стосовно ситуації на лінії фронту в Україні, можемо констатувати, що "заколот" Пригожина абсолютно не вплинув на перебіг подій. Серед причин того, що під час заколоту фронт не "посипався" може бути висока інерційність російської військової машини. Окупаційна армія досі зберігає всі характеристики радянської. Одні з ключових – жорстка вертикаль, неприйняття будь-якої ініціативи знизу і водночас неповороткість всієї машини управління.

Деякі "експерти" розганяють тезу, що "військовий заколот" міг вплинути на ситуацію безпосередньо на лінії фронту. Хотілося б нагадати їм події тієї ночі: по території України було випущено безпрецедентну за останній місяць кількість крилатих ракет — 55. А на самій лінії бойового зіткнення відбувався наступ росіян на чотирьох напрямках.

За інформацією Генштабу ЗСУ, Сили оборони поступово просуваються на Бердянському та Мелітопольському напрямках, водночас на сході росіяни наступають на кількох напрямках.

Противник і надалі зосереджує основні зусилля на Лиманському, Бахмутському та Мар’їнському напрямках, тривають важкі бої. За минулу добу відбулося 39 бойових зіткнень Сил оборони з ворогом.

Наразі найважчим напрямком є Лиманський напрямок, де ворог робить спроби наступати. На цьому напрямку противник здійснив безуспішні наступальні дії в районах Невського та південніше Діброви Луганської області.

Але найголовніше, що саме там досі проти ЗСУ воюють бійці ПВК "Вагнер", зокрема артилерійські підрозділи.

За повідомленням Пентагону, вони володіють інформацією про те, що частина найманців російської ПВК "Вагнер" продовжують перебувати на окупованій Росією території України. Речник Міністерства оборони США генерал Патрік Райдер зауважив наступне: "Щодо ПВК "Вагнер" та її дислокації, я б сказав, що ми продовжуємо бачити деякі елементи групи Вагнера на окупованій Росією території України".

Контрольована акція

На жаль, змушений констатувати, що ніякого деструктиву в Росії не відбулось. Все, що відбувалось на Росії в останні дні є контрольованою російськими спецслужбами акцією. Пригожин виконував кілька місій покладених на нього. Найголовніше, він перевів ПВК "Вагнера" під повний контроль російського міноборони, зробивши один із найбоєздатніших підрозділів окупаційних військ частиною регулярної армії. Тобто ПВК "Вагнера" втратило самостійність у прийнятті рішень в моменті планування операцій.

 

Редакція може не погоджуватися з думкою автора.

 

Читайте також:
Японія запускає нову програму підтримки для переселенців із України Японія запускає нову програму підтримки для переселенців із України
Погодні умови сповільнюють темп бойових дій на фронті, – ISW Погодні умови сповільнюють темп бойових дій на фронті, – ISW
З’явилося відео розстрілу росіянами українських військових З’явилося відео розстрілу росіянами українських військових
За два роки в Україні від торгівлі людьми постраждали 215 громадян, з них 23 - діти За два роки в Україні від торгівлі людьми постраждали 215 громадян, з них 23 - діти