USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65

В Україні хочуть запровадити податок на сміття

Сортування буде починатися з кількох видів відходів
сміття
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

В Україні щороку утворюється більше ніж 10 млн тонн відходів, з яких лише незначний відсоток сортується і йде на переробку. Тому необхідно запровадити екологічний податок на захоронення відходів. Про це повідомила заступниця міністра захисту довкілля і природних ресурсів Вікторія Киреєва в інтерв'ю "Українському Радіо"

За її словами, для вирішення проблеми сміття і було ухвалено рамковий закон "Про управління відходами". Він серед іншого дає змогу чітко визначити: що переробляти, а що захоронювати.

"Зараз наша задача – щоб захоронення стало невигідним. А переробка, навпаки, приносила заробіток та інвестиції. Для цього – фінансові інструменти. І один із них – екологічний податок на захоронення відходів", – пояснила Киреєва.

Наступний крок, за її словами, – посилення відповідальності виробників: кожен із них повинен буде зібрати певну кількість своєї продукції і переробити, а якщо цього не зробить, то сплачуватиме великі штрафи.

Заступниця міністра захисту довкілля і природних ресурсів зазначила, що в першу чергу змінюється дозвільна система для суб'єктів, які управляють відходами.

"Щоб зменшити корупційні ризики і навантаження на бізнес, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів розробило інформаційну систему поводження з відходами. На нашому сайті "ЕкоСистема" всі ці процеси будуть в електронному вигляді автоматизовані. Плюс буде чітко визначений облік цих відходів, щоб ми могли відстежувати їх повний цикл життя – від утворення і до переробки чи захоронення", – розповіла Киреєва.

"Наступна наша задача – це впроваджувати саме сортування, роздільний збір відходів. І для цього ми включаємо декілька інструментів. Перший інструмент – це саме екологічний податок на захоронення відходів. Зараз Міністерство захисту довкілля напрацьовує підходити до цього разом з Міністерством фінансів і податковою. І найближчим часом ми будемо обговорювати вже публічно проєкт змін до закону. Другий наш інструмент – це "забруднювач платить". [...] І є вже зареєстрований законопроєкт у Верховній Раді про відходи тари та відходи від упаковки", – додала вона.

Заступниця міністра захисту довкілля і природних ресурсів зазначила, що сортування буде починатися з кількох видів відходів. Пізніше перейдуть на батарейки, електронне обладнання, шини, мастила і навіть утилізацію автотранспортних засобів.

Читайте також:
Сину Байдена висунули звинувачення щодо несплати податків, – ЗМІ Сину Байдена висунули звинувачення щодо несплати податків, – ЗМІ
Зеленський схвалив підвищення податку на прибуток банків Зеленський схвалив підвищення податку на прибуток банків
Ставка податку на прибуток для банків на 2023 рік, імовірно, може перевищити 50%, – Forbes Ставка податку на прибуток для банків на 2023 рік, імовірно, може перевищити 50%, – Forbes
Податкові перевірки повертаються з 1 грудня – хто в зоні ризику Податкові перевірки повертаються з 1 грудня – хто в зоні ризику