USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 9 0 8 0 (+510)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Україні на оборону ще потрібно додатково понад 250 млрд гривень до кінця року, – Умєров

Обороні витрати цьогоріч збільшились більш ніж в шість разів порівняно з 2021-м
Рустем Умєров
Рустем Умєров
Джерело: відкриті джерела

Новопризначений міністр оборони Рустем Умєров заявив, що Україні до кінця року ще потрібно понад 250 млрд гривень на оборону. Про це він сказав вчора під час виступу у Верховній Раді.

Умєров наголосив, що Україна потребує потужної стратегії, щоб перемогти, а військові витрати і так з кожним днем збільшуються.

"Обороні витрати цьогоріч збільшились більш ніж в шість разів порівняно з 2021-м, а на ЗСУ – майже в десять разів. Оборонний бюджет складає третину ВВП, гігантська для будь-якої економіки світу цифра. Лише до кінця цього року нам потрібно буде додатково 250 млрд гривень на грошове забезпечення, і ці витрати зростають щодня", – сказав він.

Крім того, міністр зазначив, що понад 1 млн людей сьогодні – в секторі безпеки і оборони, з них понад 800 тисяч – Збройні сили України. А до початку повномасштабної війни ця цифра була 261 тисяча. 

"251 млрд гривень – це програма мінімум, з яких 227 буде на грошове забезпечення мобілізованих, строковиків, курсантів. І одноразова грошова допомога – буду просити 24 мільярди", – роз'яснив він.

Нагадаємо, вчора Верховна Рада України призначила Рустема Умєрова новим міністром оборони. Його кандидатуру підтримали 338 депутатів.

Читайте також:
Які провайдери готові забезпечити українців інтернетом у блекаут Які провайдери готові забезпечити українців інтернетом у блекаут
"Вагнер" знову може стати серйозною загрозою для України, – ISW
Байден закликав Конгрес Байден закликав Конгрес "припинити ігри", щоб Україна й надалі отримувала підтримку США
Євросоюз готує довгострокові безпекові зобов'язання для України Євросоюз готує довгострокові безпекові зобов'язання для України