USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 5 1 1 0 (+1270)
USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65

Скільки представників ЛГБТ-спільноти служать в ЗСУ: Статистика

Водночас ряд публічних українських захисників заперечили присутність великої кількості ЛГБТ-представників на фронті
військові ЛГБТ
Джерело: відкриті джерела

ОНОВЛЕНО

За даними різних досліджень, від 2% до 7% серед загальної кількості військових можуть бути представниками ЛГБТ-спільноти. Про це з посиланням на статистику LGBT Military 3 липня повідомили у The Telegraph.

Журналісти поспілкувалися з 27-річним воїном Борисом, що приєднався до армії після повномасштабного вторгнення РФ на територію України. Борис розповів, що познайомився зі своїм хлопцем Валентином у Tinder.

"Він мені дуже подобався, але ситуація була дивна, тому що це був початок війни. Я ніколи не уявляв, що війна може виглядати так — зустрітися з хлопцем з Tinder у кав’ярні", — поділився він.

Валентин переконаний, що кількість відкритих представників ЛГБТ-спільноти у війську та сприйняття гомофобії як "традиційної цінності" РФ наближають українців до прийняття одностатевих стосунків у суспільстві.

"Проєкт закону про цивільні союзи, який би легалізував одностатеві партнерства, був поданий до українського парламенту, але війна знову висунула питання на перший план", — підкреслили у медіа.

Борис зазначив, що визнання партнерств в Україні нині — особливо важливе, адже воїни борються за свободу та демократичні, європейські цінності.

Новини за темою: В ООН підтримали резолюцію щодо економічних та соціальних наслідків агресії РФ проти України

36-річна військова Аліна Сарнацька пояснила, що її дівчина не зможе дізнатися про поранення або загибель своєї коханої, бо не є офіційно її дружиною. За словами Сарнацької, за чинним законодавством партнер ЛГБТ-персони має лише чекати, усвідомлюючи рівень небезпеки на фронті.

"Зміна закону також дозволить одностатевим парам ухвалювати медичні рішення, ховати своїх близьких відповідно до їхнього бажання та отримувати підтримку від держави", — додали у ЗМІ.

Сарнацька підкреслила, що війна прискорила позитивні зміни у ставлення українців до відкритих ЛГБТ-солдатів, адже виживання — у пріоритеті.

"Відколи почалася війна, не було важливо, хто гей, а хто лесбіянка — ти хочеш бути живим", — сказала вона.

Що кажуть на фронті

На ютуб-каналі Koshelnik TV 2 липня було опубліковане соціальне опитування щодо присутності представників ЛГБТ-спільноти у війську. Автор контенту опитав захисників, зокрема Миколу "Фроста" Куща, Івана Залізняка та Євгена Карася.

На відео бійці стверджують, що не зустрічали на передовій відкритих представників ЛГБТ-спільноти. Зокрема, під час дзвінків рідним не чули, щоб хтось з військових дзвонив своєму хлопцю.

Також у відео лунає припущення, що воїни, які пішли захищати країну від агресора, мають бути достатньо сміливими для зізнання у своїй орієнтації.

Законопроєкт про цивільні партнерства

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9103 про цивільні партнерства. Він дозволяє одностатевим та різностатевим парам отримати статус близьких родичів, при цьому не вступаючи у шлюб. 

Реєстроване партнерство не є шлюбом, а просто надає партнерам статус близьких родичів – членів сімʼї першого ступеня спорідненості, незалежно від того, чи проживають вони фактично разом і чи ведуть спільно домашнє господарство.

Депутати пояснюють, що війна каталізувала потребу ухвалити цей документ, оскільки військові не можуть офіційно оформити свої стосунки через те, що їхні партнери або партнерки однієї з ними статі. Тому у випадках поранення, зникнення безвісти або загибелі вони не мають достатнього юридичного захисту з боку держави.

Читайте також:
"Остання двіжуха": Історія двох братів, яких назавжди розлучила війна
Нардепи пропонують Раді заборонити військовим публікувати відео в соцмережах Нардепи пропонують Раді заборонити військовим публікувати відео в соцмережах
Відпустки, пенсії та догляд за дітьми: Нардепи готують зміни для військових Відпустки, пенсії та догляд за дітьми: Нардепи готують зміни для військових
Обмотав поліетиленовою плівкою і викинув тіло у воду: У Києві через сварку товариш вбив військового Обмотав поліетиленовою плівкою і викинув тіло у воду: У Києві через сварку товариш вбив військового