USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

У Верховній Раді пропонують запровадити спецрежим оподаткування для понад пів мільйона самозайнятих осіб: Кого він торкнеться?

Йдеться про спрощені умови для легалізації роботи кур'єрів, таксистів, майстрів манікюру, перукарів та інших робітників
Податки
Джерело: відкриті джерела

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №10166 щодо запровадження спеціального режиму оподаткування доходів, отриманих фізичними особами від здійснення окремих видів діяльності.

Як пояснює нардеп Ярослав Железняк, йдеться про спрощені умови для легалізації понад 500 тисяч самозайнятих осіб (кур'єрів, таксистів, майстрів манікюру, перукарів – всього 20 видів діяльності) та визначення юридичної площини для діяльності онлайн-платформ.

Для чого це потрібно?

За словами парламентаря, документ має гармонізувати українське законодавство з європейським. Зокрема, привести податкове законодавство України у відповідність до вимог Директиви про адміністративне співробітництво (DAC7) щодо автоматичного обміну інформацією операторів цифрових платформ.

"Законом буде створено прозоре й зрозуміле регулювання діяльності онлайн-платформ. Адже в одних тільки Uber, Bolt, Uklon, Glovo – понад 300 тис. самозайнятих водіїв та кур'єрів! (Цих платформ більше – Kabanchik тощо, їхня кількість зростає)", – зазначив Железняк.

У чому переваги?

Для держави

За словами народного депутата, ухвалення законопроєкту принесе додаткові надходження в бюджет, а також створить можливості "просто сплачувати податки для понад 500 тисяч самозайнятих і зрозумілі умови діяльності "операторів цифрових платформ".

Для громадян

Серед переваг для громадян – спрощення та автоматизація обліку,  а також низький податок – 6%.

"Для цієї категорії самозайнятих не потрібно реєструвати ФОП, наймати бухгалтерів, подавати звітність", – уточнив Железняк.

Чи всі муситимуть працювати по-новому?

Ті, хто не хочуть працювати за новою системою, зможуть продовжувати користуватися вже існуючою, – додав парламентар.

"Саме завдяки платформам, які надаватимуть податковій дані про доходи таких самозайнятих осіб, буде вирішено одну з найболючіших проблем – облік готівкових надходжень. Це детінізація економіки та суттєвий крок вперед у діджиталізації податків", – наголосив Железняк.

Раніше ми писали, що Мінфін поки не буде збільшувати податки в Україні.

При цьому зазначалося, що міністерство розглядає тимчасові заходи щодо оподаткування надмірних прибутків банків.

Читайте також:
Нардеп Єфімов складає мандат Нардеп Єфімов складає мандат
У Верховній Раді заблокували законопроєкт про легалізацію медичного канабісу У Верховній Раді заблокували законопроєкт про легалізацію медичного канабісу
В Україні можуть обмежити відсотки за мікрокредитами: Відповідний законопроєкт ухвалила Верховна Рада В Україні можуть обмежити відсотки за мікрокредитами: Відповідний законопроєкт ухвалила Верховна Рада
Верховна Рада ухвалила законопроєкт про визнання освіти, здобутої на тимчасово окупованих територіях Верховна Рада ухвалила законопроєкт про визнання освіти, здобутої на тимчасово окупованих територіях