USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65

У світі різко подорожчало какао: Ціни на шоколад неминуче підвищаться

Ситуацію погіршує такий фактор, як зниження врожайності какао-бобів у нинішньому сезоні
какао боби
Джерело: відкриті джерела

Ключовий виробник какао-бобів у світі – Гана попередила європейських покупців, що вони повинні бути готові платити за боби більше, оскільки продукція, вирощена відповідно до нових вимог ЄС, буде коштувати дорожче, інформує агентство Bloomberg.

"Європейські покупці какао повинні бути готові платити більше за боби, які відповідають європейським правилам сталого розвитку", – йдеться в повідомленні.

Нові правила ЄС

Так, з наступного місяця в Євросоюзі набувають чинності правила, що забороняють імпорт какао-бобів, які вирощуються на територіях, де раніше були ліси. Також посилюються заборони щодо використання дитячої праці у ланцюжку постачання цієї продукції.

Виконання нових правил спричинить додаткові витрати на встановлення систем моніторингу, які дозволять відстежити ланцюжки постачання від ферми до кінцевого виробника.

Новини за темою: Як перевірити якість риночних продуктів харчування: У Держпродспоживслужбі назвали алгоритм дій

"Споживач повинен бути готовий заплатити", – заявив головний виконавчий директор ради директорів з питань какао в Гані Джозеф Боаен Айду.

Частково стрибок цін на какао також викликаний зливами в Кот-д'Івуарі та в Гані. На частку цих країн припадає дві третини виробництва какао у світі. Також очікування погодного явища Ель-Ніньйо в екваторіальній частині Тихого океану викликає побоювання щодо стабільності постачань найближчими місяцями.

"Лондонські ф'ючерси на какао піднялися до максимуму з 2016 року на тлі побоювань, що несприятлива погода може посилити поставки", – зазначає Bloomberg.

Новини за темою: Що загрожує безпечному харчуванню українців та як боротися проти цих загроз. Пояснює начальник київської Держспоживслужби Олег Рубан

Ці додаткові витрати, а також зростання цін на цукор матимуть прямий вплив на подорожчання шоколаду, пише CBC.

"Повідомлення про зростання цін на какао можуть зробити шоколад трохи менш солодким і трохи дорожчим", – повідомляє CBC з посиланням на доцента Університету Вікторії Софію Карденуто.

Ситуацію погіршує такий фактор, як зниження врожайності какао-бобів у нинішньому сезоні.