Кожен свідомий киянин у разі виявлення несанкціонованої торгівлі продуктами харчування має повідомити про це відповідні служби. Алгоритм дій пояснив начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Києві Олег Рубан в інтерв'ю Дмитру Пустовіту на UWN.
У Держпродспоживслужбі вкотре нагадали про те, який рівень небезпеки несе стихійна торгівля овочами, фруктами, молочними продуктами та м'ясом з рук.
"Це загроза групи ризику, якими є, перш за все, діти та вагітні жінки. Тому купувати такі категорії необхідно лише в місцях роздільної торгівлі. Ніякої шкоди в тих пропорціях і цих показниках, які ми сьогодні фіксуємо, для здорової людини не несе. Тому ще раз наголошую – купувати продукти харчування лише в місцях офіційної торгівлі", – зазначає Олег Рубан.
Також він зауважив, що в кожному санкціонованому місці торгівлі продуктами харчування покупець може запросити товарно-транспортну накладну, щоб впевнитись у походженні продуктів.
"Споживач має право запитати даний документ (товарно-транспорту накладну, – ред.). На агропромислових ринках, ярмарках є висновок від санекспертизи – це довідка, яка надається щодня лікарем, офіційним лікарем, які працюють на даному суб’єкті і після проведення лабораторних досліджень. Тому запитуйте і ці документи обов’язково повинні бути", – додає експерт.
У разі, якщо запитуваних документів у місці торгівлі вам не надали, то ви маєте зателефонувати на гарячу лінію КМДА 15-51 або (044) 205-73-37 або Держпродспоживслужби у місті Києві (044) 279-79-89.
Протягом декількох годин група спеціалістів має виїхати на місце й з'ясувати ситуацію.
Продовольча небезпека
Підрив Каховської гідроелектростанції вплине на глобальну продовольчу безпеку, призведе до зростання цін на продукти харчування та може спричинити проблеми з питною водою для сотень тисяч людей.
Пошкодження цивільної інфраструктури такого масштабу повністю суперечить Міжнародному гуманітарному праву, зокрема Женевським конвенціям.