USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

У Польщі стартували парламентські вибори: Кого вважають фаворитом

Полякам належить обрати 460 депутатів і 100 сенаторів на чотирирічний термін
Польща
Джерело: відкриті джерела

У Польщі вранці 15 жовтня розпочалося голосування на парламентських виборах. Розповідаємо, що відомо про фаворитів і як вони ставляться до України.

Виборчі дільниці в країні відкрилися за місцевим часом о 07:00 і закриються о 21:00. Полякам належить обрати 460 депутатів і 100 сенаторів на чотирирічний термін.

Згідно з останніми даними, на виборах до парламенту Польщі лідирує консервативна партія "Право і справедливість" (ПіС), головою якої є Ярослав Качинський. При владі партія перебуває з 2015 року.

Зазначимо, що президент Польщі Анджей Дуда є висуванцем ПіС.

За даними різних опитувань, ця партія має від 31 до 37% підтримки громадян.

Конкуренцію ПіС становить центристська "Громадянська коаліція" (ГК), яку очолює експрем'єр та ексголова Європейської ради Дональд Туск. Рейтинг цієї політичної сили оцінюється в середньому в 30%.

Крім того, у виборах беруть участь партії "Третій шлях" і "Лівиця". Вони є опозиційними і в рамках коаліції можуть створити більшість у новому Сеймі.

У "Громадянській коаліції" йшли на вибори з гаслами про бажання поліпшити відносини з Брюсселем, збільшити доходи та інвестиції в освіту й охорону здоров'я.

У Польщі проходить референдум

Крім виборів поляки проводять референдум із чотирьох питань:

  1. продаж державного майна іноземцям;
  2. підвищення пенсійного віку;
  3. стіна на кордоні Польщі та Білорусі;
  4. допуск нелегальних іммігрантів із Близького Сходу та Африки. 

Чого чекати Україні після польських виборів

Насамперед позитивом для Києва стане те, що вибори у сусідів завершуватимуться. Саме передвиборчий фактор останнім часом навів багато галасу на тему відносин України та Польщі.

Також фактом залишається те, що повернення до гарних стосунків можна очікувати як у разі перемоги проєвропейської опозиції, так і у варіанті збереження при владі ПіС.

Єдина політична сила, яка може ускладнити відносини між Україною та Польщею - "Конфедерація". Однак для початку ця політсила має набрати поріг голосів, а потім вступити в коаліцію опозиції, що вважається малоймовірним.

Читайте також:
Без РФ: Асамблея Міжнародної морської організації обрала новий склад своєї Ради Без РФ: Асамблея Міжнародної морської організації обрала новий склад своєї Ради
Ситуація на польсько-українському кордоні: Українські водії починають голодування, а сторони напрацювали план дій Ситуація на польсько-українському кордоні: Українські водії починають голодування, а сторони напрацювали план дій
Мінекономіки закликало деяких підприємців допомогти владнати ситуацію на кордоні з Польщею Мінекономіки закликало деяких підприємців допомогти владнати ситуацію на кордоні з Польщею
За 10 місяців 2023 року в Україні сталося майже 20 тис. ДТП із загиблими та травмованими За 10 місяців 2023 року в Україні сталося майже 20 тис. ДТП із загиблими та травмованими