USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65

НАБУ провело обшуки у виробника тепловізорів Archer

Громадська рада перевірить можливі неправомірні дії детективів
Archer обшуки
Archer – українська компанія-виробник тепловізійних приладів, аксесуарів, прицілів, дальномірів
Джерело: Facebook: Олександр Яременко

Національне антикорупційне бюро прокоментувало обшуки в приватних компаніях, що дотичні до постачання продукції оборонної промисловості. Слідчі дії відбувалися в межах провадження щодо можливої розтрати державних коштів в особливо великих розмірах при закупівлі державою продукції оборонного призначення. Про це повідомила пресслужба НАБУ.

Зазначається, що одна з компаній уклала низку контрактів на постачання Силам оборони тепловізійних приладів. Загальна сума контрактів – майже 1,5 млрд гривень, з яких компанія отримала передоплату (від 80 до 100%).

"Попри це, відбулось порушення строків постачання на понад дев'ять місяців, що призвело до несвоєчасного отримання ЗСУ техніки, необхідної у боротьбі з агресією РФ. Це обумовило подання Міністерством оборони України позову про стягнення дебіторської заборгованості та штрафних санкцій", – пояснили в Бюро.

Там додали, що закордонні компанії, афілійовані з компаніями-постачальниками, перебувають у фокусі уваги західних правоохоронців за фактом можливої легалізації коштів.

"Перед початком обшуку представникам компанії надали ухвалу про проведення обшуку та запропонували добровільно видати необхідні слідству речі та документи. Після відмови було прийнято рішення щодо проведення обшуку", – стверджують у НАБУ.

У пресслужбі уточнили, що детективи не вилучали комп'ютери, а скопіювали з них дані. 

"Слідчі дії проведено з урахуванням специфіки діяльності постачальника та забезпечення його безперебійної роботи, насамперед щодо виконання своїх зобов’язань перед Міністерством оборони України. Рішення про вилучення документів приймалися з урахуванням доводів представників постачальника про їх необхідність в поточній діяльності. В іншому офісному приміщенні вилучено два особисті ноутбуки працівників у зв'язку з необхідністю їх експертного дослідження та неможливістю детального огляду безпосередньо на місці обшуку", – сказали в НАБУ.

У Бюро додали, що окреме копіювання конструкторських креслень і документації, програмних продуктів, які є інтелектуальною власністю товариства, не здійснювалось. Яременко писав, що під час обшуків скопіювали конструкторські креслення і документація, програмні продукти, які є інтелектуальною власністю компанії і держави. 

Також у НАБУ сказали, що їм довелося ламати сейф, бо ключі від нього "працівники компанії не надали".

Пояснення опублікували після того, як керівник компанії Archer Олександр Яременко повідомив про обшуки, через які фірма тимчасово нібито не може проводити ремонт і обслуговування приладів. Archer – українська компанія-виробник тепловізійних приладів, аксесуарів, прицілів, дальномірів.

Яременко ж писав, що Національне антикорупційне бюро півтори години намагалося відкрити сейф і зрештою його зламало, хоча ключі від сейфа були в начальника охорони, зв'язку з яким не було через те, що вилучили телефон. 

Крім того, Яременко заявляв, що "слідчі не підготовлені і не знають, що ми виконали всі державні контракти, не дивлячись на всі перепони і складнощі. Не розуміють, до кого прийшли і що взагалі ми виробляємо". Також він сказав, що детектив назвав його компанію "прокладкою" Міноборони.

Читайте також:
Чотирьох суддів Київського апеляційного суду викрили на хабарі Чотирьох суддів Київського апеляційного суду викрили на хабарі
"Відмили" понад 10 мільярдів гривень: Оновлено підозри учасникам злочинної організації на чолі з колишнім головою ФДМУ
Передав частину парку Передав частину парку "Нивки" під забудову : Чинному заступнику КМДА вручили підозру
Сектою Сектою "АллатРа" керували з Москви: СБУ оприлюднила результати обшуків