USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 5 1 1 0 (+1270)
USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65

Ціни на енергоносії взимку у Європі можуть підскочити, - Міжнародне енергетичне агентство

Це може статися через сувору зиму і зміцнення економіки Китаю
Енергоносії
Джерело: відкриті джерела

Ціни на енергоносії цієї зими можуть підскочити. Відповідно уряди країн будуть змушені втрутитися і знову субсидувати рахунки, заявив глава Міжнародного енергетичного агентства Фатіх Бірол, повідомляє ВВС.

Дві причини можливого зростання цін

Перша причина - зміцнення економіки Китаю.

Бірол зазначив, що після пандемії Covid-19 економіка Китаю почала стрімко розвиватися. Проте останнім часом вона демонструє сповільнення.

Нещодавно рейтингове агентство S&P Global знизило свій прогноз щодо зростання Китаю, заявивши, що "ризик полягає в тому, що його відновлення втрачає більше обертів на тлі слабкої довіри серед споживачів і ринку житла".

Інвестиційні банки, включаючи Goldman Sachs, також знижують прогнози зростання Китаю.

Тим не менш, пан Бірол сказав, що уряди, в тому числі Великобританії, повинні "продовжувати вживати заходів для економії енергії, особливо на початку зими".

Вони також повинні просувати технології відновлюваних джерел енергії, щоб вони "побачили світ якомога швидше", і скоротити час, необхідний для отримання дозволів, і шукати "альтернативні варіанти енергії", сказав він. Бірол додав, що "не виключатиме відключення світла" цієї зими як "частину гри".

"Ми ще не знаємо, наскільки сильно відновиться китайська економіка", - сказав він. 

Друга причина - сувора зима.

Бірол нагадав, що минулої зими компанія National Grid заявляла про можливі короткі відключення електроенергії. Однак зрештою, завдяки теплій погоді, у цьому не було необхідності. 

Тому, за словами глави Міжнародного енергетичного агентства, якщо наступний сезон 2023-2024 буде холодним, то ціни на газ будуть зростати.

"За сценарію, коли китайська економіка є дуже сильною, купує багато енергії на ринках, і ми маємо сувору зиму, ми можемо спостерігати сильний тиск на підвищення цін на природний газ, що, у свою чергу, покладе додатковий тягар на споживачів", - додав він.

Нагадаємо, "Нафтогаз" братиме участь у спільних закупівлях газу з ЄС. НАК "Нафтогаз України" зареєструвався на платформі AggregateEU, метою якої є закупка газу усіма 27 країнами блоку, щоб знизити ціни на енергоносії.

Читайте також:
Китай запустив першу у світі АЕС четвертого покоління Китай запустив першу у світі АЕС четвертого покоління
"Укрзалізниця" збільшить вартість квитків на міжнародні рейси
США не встигають виробляти необхідну зброю, щоб задовольнити світовий попит, – ЗМІ США не встигають виробляти необхідну зброю, щоб задовольнити світовий попит, – ЗМІ
Росія, Іран і Китай проведуть спільні навчання в Перській затоці, – ЗМІ Росія, Іран і Китай проведуть спільні навчання в Перській затоці, – ЗМІ