USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 5 1 1 0 (+1270)
USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65

"Суд ДНР" засудив українського морпіха до 22-х років ув'язнення в колонії суворого режиму

Український військовий нібито застрелив жителя Маріуполя зі снайперської гвинтівки
український морпіх засуджений в днр
Український морпіх засуджений в "ДНР"
Джерело: Дмитро Лубінець

Підконтрольний Росії "верховний суд ДНР" засудив до 22-х років ув'язнення в колонії суворого режиму військовослужбовця 36-ї окремої бригади морської піхоти ЗСУ Андрія Петренка. Його визнали винним у вбивстві мирного мешканця під час боїв за Маріуполь в березні минулого року. Про це повідомив омбудсмен Дмитро Лубінець.

За даними незаконного розслідування російського слідчого комітету, український військовий нібито застрелив жителя Маріуполя зі снайперської гвинтівки.

Андрія Петренка звинуватили за російським законодавством у "вбивстві з політичних та ідеологічних мотивів та жорстокому поводженні з цивільним населенням та застосуванні заборонених засобів та методів у збройному конфлікті" (ч. 2 ст. 105 та ч. 1 ст. 356 КК РФ). Окупанти заявили, що український військовослужбовець нібито "визнав свою провину".

"Фейковий "судовий процес" над військовослужбовцем Збройних сил України на тимчасово окупованій території Донецької області – незаконний й не матиме жодних юридичних наслідків", – зазначив омбудсмен.

При цьому додав, що ухвалені так званими "судами" квазіутворень "ДНР/ЛНР" "вироки" є грубим порушенням Третьої Женевської конвенції в частині права полонених на справедливий суд та недопущення катування, їх можна вважати воєнним злочином. Донецька і Луганська області є частиною України в міжнародно визнаних кордонах, на них розповсюджується юрисдикція українських судів. Лише вони мають право здійснювати правосуддя на цій території.

Він також закликав міжнародну спільноту засудити судилище над Андрієм Петренком та вимагати від РФ негайного його звільнення, а також інших громадян України, незаконно ув’язнених на тимчасово окупованих територіях та в Росії.

Читайте також:
ЗСУ перебувають між другою і третьою лініями оборони росіян, – Умєров ЗСУ перебувають між другою і третьою лініями оборони росіян, – Умєров
ЗСУ атакують під Авдіївкою, відновили частину втрачених позицій ЗСУ атакують під Авдіївкою, відновили частину втрачених позицій
Погодні умови сповільнюють темп бойових дій на фронті, – ISW Погодні умови сповільнюють темп бойових дій на фронті, – ISW
Росіяни заявили, що захопили Мар’їнку: В ISW спростували Росіяни заявили, що захопили Мар’їнку: В ISW спростували