USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 6 3 1 0 (+1160)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30

Справа ТОВ "Краснолиманське": Правоохоронці намагаються через суд анулювати дозвіл на видобування корисних копалин, який виданий ще у 2003 році

Такі дії, на думку адвоката, можуть свідчити про те, що "комусь цікаво це або якісь інші приватні інтереси"
суд
Джерело: відкриті джерела

Справа ТОВ "Краснолиманське" набуває нових обертів. Виявилось, що нині правоохоронці паралельно зі звинуваченнями щодо нібито несплати податків підприємством намагаються через суд анулювати дозвіл на видобування корисних копалин, який виданий ще у 2003 році. Ці факти в коментарі ТАК TV повідомив адвокат бізнесмена Віталія Кропачова Олександр Салазський.

"Мені це нагадує якусь завуальовану реприватизацію чи щось таке. Тому що паралельно з цією справою є позов в адміністративному суді від Офісу генеральної прокуратури, в якому вони намагаються анулювати дозвіл на видобування корисних копалин, який виданий ще у 2003 році. Тобто держава каже: з 2003 року ми не знали, що є такий дозвіл, а ось лише у 2023 році ми провели якесь розслідування, дізналися, що є такий дозвіл, і ми вважаємо його незаконним. Тому такі паралельні дії свідчать, що комусь цікаво це або якісь інші приватні інтереси", – зазначає адвокат.

Що говорять документи?

Згідно з даними, що містяться в базі YouControl, дозвіл на видобування корисних копалин ТОВ "Краснолиманське" був виданий ще в грудні 2003 року. І дійсний він щонайменше до грудня 2032-го.

Дані в базі YouControl
Джерело: скріншот

Новини за темою: Кропачов: Шахта "Краснолиманська", яку повністю забезпечувало наше ТОВ, видобувала більше, ніж всі дотаційні вугільні підприємства

Справа ТОВ "Краснолиманське"

ДБР звинуватило бенефіціарного власника ТОВ "Краснолиманське" Віталія Кропачова, довірену особу бізнесмена, директора ТОВ "Краснолиманське" та головного бухгалтера ТОВ "Краснолиманське" у нібито створенні так званої злочинної групи та у нібито завданні державі шкоди на 2 млрд гривень.

Сам Кропачов відкидає всі звинувачення та заявляє, що жодних правових підстав для кримінальної справи немає. Адвокати бізнесмена стверджують, що його затримання відбулося із порушеннями. До того ж, за словами одного з адвокатів, Олександра Салазського, Віталію Кропачову було обрано запобіжний захід без можливості внесення застави за обвинуваченням в економічному злочині, "що само по собі є нонсенсом". 

Інший адвокат, Юрій Сухов, вважає, що справа проти Віталія Кропачова не має нічого спільного із законом. Він підтримав свого колегу, зазначивши, що рішення, згідно з яким особу, яка, ймовірно, вчинила економічний злочин, утримувати під вартою – виглядає абсурдним.

Адвокати переконані, що у справі ТОВ "Краснолиманське" першочерговою метою було затримати весь менеджмент групи компанії, аби заблокувати її діяльність.

5 червня відбувся розгляд апеляційної заяви адвокатів бізнесмена щодо зміни запобіжного заходу Кропачову. Київський апеляційний суд апеляцію не задовольнив. Адвокат бізнесмена Олександр Салазський в коментарі ТАК TV пояснив, що тепер Віталій Кропачов перебуватиме під вартою щонайменше до середини липня.

Напередодні – 4 червня – запобіжний захід залишили без змін бухгалтеру ТОВ "Краснолиманське" Світлані Серебрянській. Жінка залишається під вартою.

Так само залишається під вартою і представниця "Укрдонінвесту" Олена Даниленко. Київський апеляційний суд 6 червня не задовольнив апеляцію про зміну запобіжного заходу.

Сплата податків

Варто зауважити, що компанія бізнесмена Віталія Кропачова за два роки війни сплатила 1,3 млрд гривень податків до бюджетів всіх рівнів, вказують в ТОВ "Краснолиманське".

Так, у 2022 році підприємство сплатило до бюджетів усіх рівнів 581,2 млн гривень податків та зборів, в той час як у 2023-му – 729,3 млн гривень.

Зокрема, за два роки було сплачено 807,3 млн гривень ПДВ.

Крім того, підприємство не використовувало жодних пільг на ПДВ при сплаті податків. 

Також компанія як податковий агент сплатила понад 100 млн гривень податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

Читайте також:
Справа ТОВ Справа ТОВ "Краснолиманське": Тримання під вартою жінок, які є підлеглими Кропачова, свідчить лише про одне – це тиск на бізнес і особисто на бізнесмена
"Докази", які зібрані правоохоронцями у справі бізнесмена Кропачова, варто просто виокремити з цієї справи та спалити, – адвокат
На наступне судове засідання буде зовсім інша розмова і буде документальне спростування На наступне судове засідання буде зовсім інша розмова і буде документальне спростування "звинувачень", – адвокат про справу бізнесмена Кропачова
Справа Кропачова: Адвокати оскаржуватимуть в судовому порядку арешт, накладений на підприємства бізнесмена Справа Кропачова: Адвокати оскаржуватимуть в судовому порядку арешт, накладений на підприємства бізнесмена