USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 5 1 1 0 (+1270)
USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65

СБУ викрила у Києві масштабну схему по легалізації російських медиків у країнах ЄС

За місяць ділки "обслуговували" до 40 замовників
Фальшиві дипломи для росіян схема_1
Джерело: СБУ

У Києві співробітники одного з громадських об'єднань налагодили масштабну схему продажу медпрацівникам України та РФ підроблених документів, які необхідні для працевлаштування в країнах Європейського Союзу. Таким чином російські лікарі намагалися "легалізуватися" за кордоном, повідомляє пресслужба СБУ.

Вартість таких "послуг" становила до 3 тис. доларів. Сума залежала від кількості необхідних "документів" – від посвідки на підтвердження медичної практики до "повного пакета" з міжнародними зразками.

Деталі оборудки

За гроші зловмисники пропонували клієнтам "допомогу" у виготовленні фальшивих документів для підтвердження кваліфікаційного рівня медперсоналу в країнах ЄС нібито від імені МОЗ України. До переліку підробок входили рекомендаційні листи, довідки про набутий досвід, сертифікати доброчесності та про успішне закінчення профільних навчальних курсів.

Серед основних клієнтів були медпрацівники з України, у тому числі з тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей, а також російські лікарі.

Для них ділки виготовляли фіктивні міжнародні сертифікати Good Standing, які необхідні для роботи в зарубіжних медустановах.

Крім того, зловмисники торгували фальшивими документами Міністерства охорони здоров’я України про нібито визнання дипломів навчальних медзакладів так званої "ЛДНР".

За місяць ділки обслуговували до 40 "замовників". Оплату отримували на банківські картки або готівкою.

Хто є організатором схеми

За даними слідства, "схему" організував підприємець з Горлівки, який у 2014 році переїхав до Києва. Згодом він відкрив у столиці громадське об’єднання. Для цього орендував три місцеві офіси і створив інтернет-ресурси, які займались "розкруткою" ГО.

Під час 16 обшуків у київських офісах фігурантів та за адресами їхнього реального проживання виявлено:

– комп’ютери, флеш-носії та мобільні телефони із доказами протиправної діяльності;

– чорнову бухгалтерію;

– 27 печаток медустанов у РФ і на тимчасово окупованих територіях України;

– пристрої для виготовлення відтиску печаток;

– підготовлені до продажу фальшиві документи.

Наразі організатору оборудки повідомлено про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 3 ст. 190 (шахрайство);
  • ч. 1 ст. 353 (самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи);
  • ч. 2 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).

Також СБУ планує офіційно звернутися до МОЗ України щодо інформування всіх закордонних партнерів про невизнання документів, виданих громадською організацією фігуранта.

Раніше у Запоріжжі викрито групу ділків, які продавали документи росіянам для їхньої "легалізації" в Україні.

Читайте також:
Використовував оптичні приціли для розвідування позицій ЗСУ у Краматорську: Російського інформатора затримали Використовував оптичні приціли для розвідування позицій ЗСУ у Краматорську: Російського інформатора затримали
СБУ ліквідувала три нові схеми для ухилянтів: Серед затриманих – керівник районного військкомату СБУ ліквідувала три нові схеми для ухилянтів: Серед затриманих – керівник районного військкомату
На Сумщині затримали колишнього заступника керівника громади, який працював на РФ На Сумщині затримали колишнього заступника керівника громади, який працював на РФ
Збиралися продати росіянам запчастини до бойових літаків: СБУ викрила ділків із Дніпра Збиралися продати росіянам запчастини до бойових літаків: СБУ викрила ділків із Дніпра