USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 1 3 0 (+470)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Росія втратила військову перевагу над Україною, - Bloomberg

Головний відрив - по танкам
військові

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

В Україні вперше з початку повномасштабного російського вторгнення відбулася серйозна зміна балансу сил. Росія втратила перевагу над Україною за деякими видами озброєння, пише Bloomberg з посиланням на дані Ukraine Support Tracker від Кільського інституту світової економіки.

Що з озброєнням України

Танки

Україна за 16 місяців війни отримала від західних партнерів 471 танк. Крім того, очікується поставок ще 286 танків.

Всього у ЗСУ на даний момент (разом з тими, що були на озброєнні країни до вторгнення) є близько півтори тисячі танків. До війни їх було 987.

Аналітики пишуть, що, якщо поєднати цю кількість танків з технікою, яка була втрачена і захоплена, то танковий парк України виріс з початку вторгнення минулого року. Російський же скоротився вдвічі.

Зараз у російської армії усього 1400 танків. До початку вторгнення їх кількість сягала 3400.

Артилерія і РСЗУ

За даними аналітиків у Росії зараз 1900 важких артилерійських знарядь і 841 система РСЗВ. У нашої ж країни - 1100 та 427 відповідно.
 
Цікавий нюанс: Bloomberg уточнює, що оцінки озброєння є "консервативними", оскільки обидві сторони "ретельно приховують" свої втрати.
 
Читайте також:
Операція Операція "Бариня": ГУР завербувало російського офіцера, який привів у полон солдатів РФ
Україна планує збільшити витрати на виробництво ракет і дронів до 1,5 млрд доларів Україна планує збільшити витрати на виробництво ракет і дронів до 1,5 млрд доларів
Замінить Маляр: Що відомо про нову заступницю міністра оборони Наталію Калмикову? Замінить Маляр: Що відомо про нову заступницю міністра оборони Наталію Калмикову?
Через гуманітарний коридор з РФ з початку серпня повернулося майже 10 тисяч українців Через гуманітарний коридор з РФ з початку серпня повернулося майже 10 тисяч українців