
Росія, можливо, готується до випробувань експериментальної крилатої ракети з ядерним двигуном. Її теоретична дальність польоту становить тисячі кілометрів, або, ймовірно, Москва вже провела такі випробування, пише The New York Times.
За аналізом видання, пересування літаків і транспортних засобів на базі в віддаленому арктичному регіоні Росії і поблизу неї відповідає підготовці до випробувань ракети, відомої як "Буревісник" або SSC-X-9 Skyfall, як це було у 2017-му і 2018 роках. За останні два тижні в цьому районі також помітили американські літаки спостереження.
"31 серпня російська влада випустила авіаційне повідомлення про "тимчасову небезпечну зону", в якому пілотам рекомендувалося уникати частини Баренцевого моря біля узбережжя і в 19 км від місця запуску в Паньково на Новій Землі. З того часу дія цього попередження неодноразово продовжувалася. Аналогічне повідомлення Росія випустила перед випробуванням "Буревісника" у 2019 році", – йдеться у повідомленні.
Крім того, за даними аналізу супутникових знімків, два російські літаки, спеціально призначені для збору даних про пуски ракет, на початку серпня помітили на авіабазі "Рогачово" приблизно в 160 км на південь від місця запуску. Згідно з додатковими супутниковими знімками, вони залишалися на цій базі як мінімум до 26 вересня. Під час випробувань "Буревісника" у 2018 році літаки того ж типу також знаходилися поблизу.
Літак-розвідник ВПС США RC-135W Rivet Joint також здійснив як мінімум два польоти біля узбережжя арктичного острова, де знаходиться місце пуску.
"Через секретність і віддаленість місця запуску важко визначити, чи чекають випробування або зброя вже недавно пройшла повторні випробування. Можливо, і те і інше. Росія може випробувати лише ракетний двигун або будь-який компонент ракети", – додають медійники.
Що відомо про ракету "Буревісник"
"Буревісник" є однією із шести стратегічних на озброєнні Росії разом із "Кинджалом" і гіперзвуковим ракетним комплексом "Авангард". Відзначимо, російський диктатор Володимир Путін представив її у своїй промові у 2018 році. Президент РФ стверджував, що ця зброя здатна подолати й обійти оборону США.
Ракета може нести звичайну боєголовку, але на практиці, найімовірніше, нестиме ядерне корисне навантаження, хоча й менше, ніж у більшості інших видів ядерної зброї. На думку експертів, якщо ця ракета буде використана у воєнний час, вона зможе знищити великі міські райони та військові обʼєкти.
Ракета небезпечна не лише своєю здатністю нести потужну ядерну боєголовку, але й виділяти шкідливі радіоактивні викиди у разі вибуху чи виходу з ладу під час випробувань.