USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Президент Болгарії звинуватив Україну в затягуванні війни

Болгарський президент зазначив, що війна в Україні має економічний, соціальний і політичний вимір і являє собою загрозу для всієї Європи
Президент Болгарії Румен Радєв
Президент Болгарії Румен Радєв
Джерело: відкриті джерела

Президент Болгарії Румен Радєв звинуватив Україну в тому, що саме вона наполягає на подальшому продовженні війни. Про це повідомляє "Свободна Европа".

Очільник держави заявив під час спілкування з журналістами, що саме Україна бажає продовжувати війну, а Європа за це платить.

Болгарський президент зазначив, що війна в Україні має економічний, соціальний і політичний вимір і являє собою загрозу для всієї Європи. Але провину за ці загрози Радєв поклав на українців.

"Я хочу прояснити, що Україна наполягає на продовженні цієї війни. Але також має бути зрозуміло, що рахунок оплачується всією Європою", – сказав він.

На цю заяву відповів прем'єр-міністр Болгарії Ніколай Денков, який закликав президента "не займатися провокаціями" та не підігрувати російській пропаганді.

Реакція посольства

Українське посольство в Софії також спростувало слова Радева. Дипломати підкреслили, що Україна прагне миру і докладає всіх зусиль для його досягнення.

"Звинувачення України, яка зазнала віроломного нападу північного сусіда, у війні, що триває, – одна з найпоширеніших тез підтримки російської пропаганди та гібридної війни в Європі", – йдеться в заяві.

У посольстві підкреслили, що надання Україні оборонних засобів не веде до збільшення кількості жертв і руйнувань, а навпаки дозволяє врятувати більше життів простих громадян.

Читайте також:
Байден закликав Конгрес Байден закликав Конгрес "припинити ігри", щоб Україна й надалі отримувала підтримку США
Євросоюз готує довгострокові безпекові зобов'язання для України Євросоюз готує довгострокові безпекові зобов'язання для України
У Харкові побудують першу в Україні підземну школу У Харкові побудують першу в Україні підземну школу
Британія відправить своїх військових в Україну, але не зараз: Сунак пояснив слова міністра оборони країни Британія відправить своїх військових в Україну, але не зараз: Сунак пояснив слова міністра оборони країни