USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65

Польща припинить допомогу українським біженцям наступного року, – ЗМІ

Таке рішення може ще більше підірвати відносини України із Польщею, які попередньо загострилися через конфлікт щодо імпорту зерна
Польща
Джерело: відкриті джерела

Хоча уряд Польщі був одним із найпалкіших прихильників України та допомагав захиститися від вторгнення Росії, пропонуючи фінансову та військову допомогу та слугуючи воротами для західних поставок, зв'язки між двома країнами погіршуються напередодні виборів у країні. Про це повідомляє Bloomberg.

"Підтримка біженців, яка включає в себе скасування вимог про проживання та надання дозволів на роботу, безкоштовний доступ до шкіл, медичного обслуговування та сімейних допомог, не буде продовжена в наступному році, повідомив телеканалу Polsat офіційний представник уряду Пьотр Мюллер", – зазначають у матеріалі.

Як уточнив Мюллер, "ці правила просто перестануть діяти наступного року".

За словами заступниці міністра сім'ї та соціальної політики Анни Шмідт, Варшава витратила близько 2,4 мільярда злотих (550 мільйонів доларів) на виплати для українських сімей, які втекли до Польщі від війни.

"Це, ймовірно, посилить напруженість після того, як правляча польська партія "Право і справедливість" продовжила заборону на імпорт зерна з України, ігноруючи рішення Європейського Союзу про припинення ембарго, оскільки вона прагне заручитися підтримкою польських фермерів перед голосуванням 15 жовтня", – наголошують у виданні.

Новини за темою: Заборона імпорту зерна: Україна подала позов до СОТ проти Польщі, Словаччини та Угорщини

Раніше ми писали, що за останні місяці кількість українських біженців, які покидають Польщу і прямують до Німеччини, значно збільшилася. Серед основних факторів – наявність друзів і знайомих у Німеччині, вищі заробітки та соціальні виплати.

Читайте також:
Цьогоріч в Україні закривається у 2,7 раза менше компаній, аніж у 2021 році: Які справи закривають найчастіше? Цьогоріч в Україні закривається у 2,7 раза менше компаній, аніж у 2021 році: Які справи закривають найчастіше?
Блокування кордону: Український водій розповів, в яких умовах чекає чергу Блокування кордону: Український водій розповів, в яких умовах чекає чергу
Страйк на кордоні: Україна переправлятиме вантажівки залізницею Страйк на кордоні: Україна переправлятиме вантажівки залізницею
В Україні хочуть створити стратегічний запас ліків В Україні хочуть створити стратегічний запас ліків