USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Польща втрачає українських біженців, вони їдуть до Німеччини: Результати дослідження

На таке рішення найбільше вплинув соціальний фактор – наявність друзів і знайомих у Німеччині
біженці
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

За останні місяці кількість українських біженців, які покидають Польщу і прямують до Німеччини, значно збільшилася. Серед основних факторів – наявність друзів і знайомих у Німеччині, вищі заробітки та соціальні виплати. Про це йдеться в дослідженні "З Польщі до Німеччини. Нові тенденції міграції українських біженців", яке провела Міграційна платформа EWL.

Дані дослідження

Джерело: відкриті джерела

"Згідно з даними Євростату, на кінець червня 2023 року в Німеччині було зареєстровано приблизно 1,1 мільйона громадян України, тоді як у Польщі їх було майже 975 тисяч. Це означає, що з серпня 2022 року кількість зареєстрованих біженців у Польщі зменшилася на понад 350 тисяч осіб, а в Німеччині – зросла на понад 410 тис. в той самий час", – ідеться у дослідженні.

Воно показало, що найбільша міграція українських біженців із Польщі до Німеччини відбулася у третьому кварталі 2022 року – це стосувалося аж 41% респондентів. Скоріше за все, це було наслідком поширення інформації про те, що з 1 червня 2022 року біженці з України можуть отримати ту саму допомогу, яку отримують громадяни Німеччини (допомога по безробіттю або соціальне забезпечення), йдеться в документі.

На рішення біженців переїхати з Польщі до Німеччини найбільше вплинув соціальний фактор – наявність друзів і знайомих у Німеччині (43%), зазначають у матеріалі.

"На думку його авторів, це збігається з попередньою тенденцією економічної міграції громадян України, де рекомендації друзів були головним чинником вибору країни проживання з економічною метою", – додають у матеріалі.

Дані дослідження
Джерело: відкриті джерела

Зазначається, що важливу роль відіграли й матеріальні питання, а саме – привабливіші соціальні виплати в Німеччині (42%), можливість накопичення більших заощаджень (38%) та пропозиції роботи з вищою зарплатою (27%).

Також ідеться про те, що перебування біженців у Польщі тривало в середньому чотири місяці.

"Більша частина біженців з України (52%) прийняли рішення переїхати з Польщі до Німеччини протягом перших трьох місяців перебування в Польщі. Майже кожен третій респондент (32%) провів у Польщі від чотирьох до шести місяців. Своєю чергою середня тривалість перебування опитаних біженців у Польщі становить чотири місяці", – зазначають дослідники.

Що ще відомо про українських біженців за кордоном? 

Новини за темою: До України з-за кордону вже повернувся один мільйон біженців

Раніше ми писали, що близько 6 млн українців досі перебувають за кордоном через повномасштабне російське вторгнення. Залишитись там назовсім можуть від 1,3 млн до 3,3 мільйона. 

Переважна більшість біженців – це жінки (найбільшою є частка жінок у віці 35–49 років – 18%) та діти.

Читайте також:
Байден закликав Конгрес Байден закликав Конгрес "припинити ігри", щоб Україна й надалі отримувала підтримку США
Євросоюз готує довгострокові безпекові зобов'язання для України Євросоюз готує довгострокові безпекові зобов'язання для України
У Харкові побудують першу в Україні підземну школу У Харкові побудують першу в Україні підземну школу
Британія відправить своїх військових в Україну, але не зараз: Сунак пояснив слова міністра оборони країни Британія відправить своїх військових в Україну, але не зараз: Сунак пояснив слова міністра оборони країни