USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65

Парламентська асамблея Ради Європи визнала Голодомор геноцидом українців

Рішення ухвалили 73 голосами "за" і одним "проти"
голодомор

Пам'ятник жертвам Голодомору в Києві

Джерело: відкриті джерела

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) проголосувала за визнання Голодомору актом геноциду українського народу. Про це повідомили президент України Володимир Зеленський, а також очільник МЗС Дмитро Кулеба в соцмережі X.

Відповідне рішення ухвалили 73 голосами "за" і одним "проти".

"Я вдячний ПАРЄ за визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу. Відновлення історичної справедливості та вшанування пам’яті жертв Голодомору надсилає чіткий сигнал: справедливе покарання за всі минулі та нинішні злочини Москви неминуче", – зазначив глава держави.

Дмитро Кулеба також подякував ПАРЄ за ухвалене рішення.

"Важливо, що ПАРЄ також закликала всі парламенти держав – членів Ради Європи та інші парламенти наслідувати цей приклад. Це правильно з моральної, історичної і політичної точок зору", – додав він.

На сьогодні Голодомор визнали геноцидом українського народу парламенти близько 30 країн світу, а також Європарламент.

Читайте також:
Парламент дозволив НАЗК перевіряти майно посадовців, придбане до держслужби Парламент дозволив НАЗК перевіряти майно посадовців, придбане до держслужби
Цьогоріч в Україні закривається у 2,7 раза менше компаній, аніж у 2021 році: Які справи закривають найчастіше? Цьогоріч в Україні закривається у 2,7 раза менше компаній, аніж у 2021 році: Які справи закривають найчастіше?
Блокування кордону: Український водій розповів, в яких умовах чекає чергу Блокування кордону: Український водій розповів, в яких умовах чекає чергу
В Україні хочуть створити стратегічний запас ліків В Україні хочуть створити стратегічний запас ліків