USD
НБУ
39.81
Готівка
40.10
EUR
НБУ
43.26
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 6 3 7 0 (+1300)
USD
НБУ
39.81
Готівка
40.10
EUR
НБУ
43.26
Готівка
43.65

Нідерланди визнали Голодомор геноцидом українського народу

Зеленський подякував Нідерландам за сильну та комплексну підтримку України у боротьбі проти РФ
Голодомор
Джерело: відкриті джерела

Палата представників Нідерландів визнала Голодомор 1932-33 років в Україні геноцидом українського народу. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський, подякувавши за це рішення.

"Називати речі своїми іменами — це ключова передумова справедливості та недопущення повторення таких страшних злочинів", — сказав глава держави.

Крім того, Зеленський подякував Нідерландам за сильну та комплексну підтримку України у боротьбі проти РФ.

Європарламент визнав Голодомор геноцидом українського народу

Раніше Європейський парламент ухвалив резолюцію про визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу. 

"Європейський парламент… визнає Голодомор, штучний голод 1932–1933 років в Україні, спричинений навмисними діями радянського режиму, геноцидом проти народу України; рішуче засуджує такі дії тоталітарного радянського режиму, які призвели до смерті мільйонів українців та суттєво підірвали основи українського суспільства", – йшлося у повідомленні пресслужби ЄП. 

Резолюція висловлює солідарність з народом України та вшановує пам'ять мільйонів людей, які загинули внаслідок цілеспрямованих дій сталінського режиму щодо організації штучного голоду.

Крім того, Європарламент закликав країни – члени ЄС та треті країни просувати поінформованість про Голодомор, а також про інші злочини, скоєні радянським режимом, внести вивчення їх в освітні та дослідницькі програми, щоб запобігти повторенню таких трагедій у майбутньому.

Документ ухвалили переважною більшістю голосів.

Які країни вже визнали Голодомор геноцидом українського народу

14 червня Палата депутатів Люксембургу визнала Голодомор 1932–1933 років злочином геноциду українського народу. Про це йдеться в резолюції, яку опублікували на сайті парламенту Люксембургу.

23 березня парламент Ісландії визнав Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. Пропозицію парламентської резолюції Дільяра Містара Ейнарсдоттіра, депутата від Партії незалежності, про те, що голод в Україні між 1932-м і 1933 роками був масовим убивством, було одноголосно схвалено в Алінгі. 

24 листопада 2022 року Голодомор 1932–1933 років в Україні геноцидом українського народу визнали парламент Молдови та Верхня палата парламенту Ірландії. "Справді історичне рішення Сенату Ерена (верхня палата парламенту Ірландії, – ред.) визнати Голодомор 1932–33 років в Україні геноцидом українського народу. Ірландія входить до наших найближчих друзів, які не бояться називати речі своїми іменами", – сказано в повідомленні посольства України в Ірландії.

Раніше таке ж рішення ухвалив румунський парламент. Депутат від правлячої Національної ліберальної партії Александру Мурару зазначив, що вони долучилися до держав, які визнають і беруть на себе не лише вшанування пам’яті голоду 1932–1933 років, але й "визнання геноциду, систематичних дій, прямих, цинічних, злочинних дій Радянського Союзу та його керівників щодо фізичного знищення української нації".

Голодомор геноцидом українського народу також вже визнали Польща, Словенія, Словаччина, Франція, Бельгія, Угорщина, Німеччина, Чехія, Австралія, Велика Британія, Ватикан, Бразилія, Грузія, Еквадор, Естонія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, США, Португалія, Хорватія.

Читайте також:
Росія накопичила 10 тисяч ракет С-300. Це їх величезна перевага, – Зеленський Росія накопичила 10 тисяч ракет С-300. Це їх величезна перевага, – Зеленський
"Вони не заспокояться". Головне з інтерв'ю Зеленського про фронт, Захід та мирні ініціативи
Кожне рішення Заходу про допомогу ухвалюється із запізненням на рік, – Зеленський Кожне рішення Заходу про допомогу ухвалюється із запізненням на рік, – Зеленський
Зеленський заявив, що для захисту критичної інфраструктури України нині потрібно мінімум сім систем ППО Зеленський заявив, що для захисту критичної інфраструктури України нині потрібно мінімум сім систем ППО