USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45
Втрати орків: 2 0 9 9 4 0 (+470)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45

Французькі сенатори визнали Голодомор геноцидом українського народу

Міністр Кулеба вже подякував за це рішення
Голодомор
Джерело: відкриті джерела

Сьогодні, 17 травня, Франція визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Франція визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. Я вдячний французьким сенаторам за це історичне голосування, яке відновлює справедливість і вшановує пам'ять мільйонів жертв. Такі злочини ніколи не повинні повторюватися і ніколи не бути забутими", – заявив глава зовнішньополітичного відомства.

Європарламент визнав Голодомор геноцидом українського народу

Раніше Європейський парламент ухвалив резолюцію про визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу. 

"Європейський парламент… визнає Голодомор, штучний голод 1932–1933 років в Україні, спричинений навмисними діями радянського режиму, геноцидом проти народу України; рішуче засуджує такі дії тоталітарного радянського режиму, які призвели до смерті мільйонів українців та суттєво підірвали основи українського суспільства", – йшлося у повідомленні пресслужби ЄП. 

Резолюція висловлює солідарність з народом України та вшановує пам'ять мільйонів людей, які загинули внаслідок цілеспрямованих дій сталінського режиму щодо організації штучного голоду.

Крім того, Європарламент закликав країни – члени ЄС та треті країни просувати поінформованість про Голодомор, а також про інші злочини, скоєні радянським режимом, внести вивчення їх в освітні та дослідницькі програми, щоб запобігти повторенню таких трагедій у майбутньому.

Документ ухвалили переважною більшістю голосів.

Які країни вже визнали Голодомор геноцидом українського народу

23 березня парламент Ісландії визнав Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. Пропозицію парламентської резолюції Дільяра Містара Ейнарсдоттіра, депутата від Партії незалежності, про те, що голод в Україні між 1932-м і 1933 роками був масовим убивством, було одноголосно схвалено в Алінгі. 

10 березня цього року палата представників Бельгії (нижня палата Федерального парламенту) визнала Голодомор геноцидом українського народу.

30 листопада минулого року німецький Бундестаг визнав Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. Згодом аналогічний документ прийняли і в Сенаті Чехії.

24 листопада 2022 року Голодомор 1932–1933 років в Україні геноцидом українського народу визнали парламент Молдови та Верхня палата парламенту Ірландії. "Справді історичне рішення Сенату Ерена (верхня палата парламенту Ірландії, – ред.) визнати Голодомор 1932–33 років в Україні геноцидом українського народу. Ірландія входить до наших найближчих друзів, які не бояться називати речі своїми іменами", – сказано в повідомленні посольства України в Ірландії.

У парламенті Молдови Голодомор визнали "наслідком запланованих заходів з навмисним наміром винищити опонентів комуністичного режиму та ключовим інструментом політики поневолення тих часів".

Раніше таке ж рішення ухвалив румунський парламент. Депутат від правлячої Національної ліберальної партії Александру Мурару зазначив, що вони долучилися до держав, які визнають і беруть на себе не лише вшанування пам’яті голоду 1932–1933 років, але й "визнання геноциду, систематичних дій, прямих, цинічних, злочинних дій Радянського Союзу та його керівників щодо фізичного знищення української нації".

Голодомор геноцидом українського народу також вже визнали Польща, Угорщина, Австралія, Ватикан, Бразилія, Грузія, Еквадор, Естонія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, США, Португалія.

Читайте також:
Українські тенісистки встановили національний рекорд у Франції Українські тенісистки встановили національний рекорд у Франції
У третій раз за історію Каннського кінофестивалю У третій раз за історію Каннського кінофестивалю "Золоту пальмову гілку" отримала жінка
Британія визнала Голодомор геноцидом українського народу Британія визнала Голодомор геноцидом українського народу
Португалія приєдналася до авіаційної коаліції і готова тренувати українських військових, – Кулеба Португалія приєдналася до авіаційної коаліції і готова тренувати українських військових, – Кулеба