USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 1 1 1 0 (+1070)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

Небезпечну для національної безпеки систему автоматичної фільтрації сайтів оскаржать у судах

У централізованій автоматичній системі виявили стратегічні технологічні вразливості
блокування сайтів
Джерело: відкриті джерела

В Україні можуть переглянути систему автоматичної фільтрації сайтів. Вона може загрожувати національній безпеці. Про це інформують в Інтернет Асоціації України (ІнАУ), що поєднує високотехнологічні компанії українського інтернету.

ІнАУ зазначає, що опрацьовує судовий механізм скасування розпорядження Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій від 30.01.2023 №67/850 "Про впровадження системи фільтрації фішингових доменів". Крім того, асоціація закликає терміново змінити систему фільтрації.

Експертиза, проведена фахівцями асоціації, свідчить про те, що у централізованій автоматичній системі виявили стратегічні технологічні вразливості. Вони наражають на небезпеку весь сегмент українського інтернету та створюють загрози нацбезпеці.

"У воєнний час такі вразливості дозволяють на суттєвий час заблокувати доступ до інтернету в зоні .ua. Транзитний сервер РНБО, на який передається інформація, є дублюванням функцій та знижує рівень захисту системи", – йдеться у повідомленні.

Замість автоматичної системи пропонують створити альтернативну систему блокування фішингових сайтів з можливістю для кожного провайдера переглядати список сайтів для блокування на випадок знаходження помилки.

Дані пропозиції та зауваження ІнАУ передали на розгляд РНБО та відповідних державних органів. Якщо зауваження не врахують, ІнАУ подасть до суду.

"Наразі в РНБО розглядають пропозиції ІнАУ щодо змін до Регламенту роботи системи фільтрації фішингових доменів, необхідних для виключення заподіяння шкоди інформаційній безпеці України системою фільтрації фішингових доменів, унеможливлення незаконного збору і використання персональних даних користувачів і зниження ризиків позасудового блокування сайтів, які не є фішинговими. Якщо зауваження не будуть враховані, ІнАУ підтримає судові позови проти автоматичної системи фільтрації", – наголосили в асоціації.

На початку березня ІнАУ повідомляла, що в Україні створюється централізована система автоматичного блокування сайтів, яку можуть використати для блокування довільної кількості інтернет-ресурсів та обмеження користувачів у своїх правах.

Читайте також:
Можна судити: У США дозволили притягти Трампа до відповідальності за штурм Капітолію Можна судити: У США дозволили притягти Трампа до відповідальності за штурм Капітолію
Ексберкутівцю Лободі дали чотири роки умовно, – рішення суду Ексберкутівцю Лободі дали чотири роки умовно, – рішення суду
Порошенко остаточно програв суд Зеленському через так звані Порошенко остаточно програв суд Зеленському через так звані "плівки Медведчука"
Нова функція у WhatsApp: Тепер користувачі зможуть прив'язувати свій обліковий запис до адреси електронної пошти Нова функція у WhatsApp: Тепер користувачі зможуть прив'язувати свій обліковий запис до адреси електронної пошти