USD
НБУ
36.36
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.82
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 2 8 7 6 0 (+1180)
USD
НБУ
36.36
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.82
Готівка
41.00

НАЗК призупинило статус угорського ОТР-банк як "міжнародного спонсору війни"

Крім ОТР-банку з переліку виключені також п'ять грецьких компаній
ОТР-банк

OTP Bank

Джерело: відкриті джерела

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) призупиняє статус угорський OTP Bank у переліку міжнародних спонсорів війни. Таке рішення прийнято за результатом переговорів між представниками Агентства та представниками компаній та урядів цих країн щодо припинення співпраці з РФ. 

У НАЗК висловили сподівання, що таке рішення призведе до розблокування Угорщиною 500 млн євро життєво необхідної військової допомоги ЄС для українського народу.

Крім того, такого ж статусу Агентство надало і п'ятьом грецьким компаніям-перевізникам - Dynacom Tankers Management (DTM), Delta Tankers LTD, Thenamaris Ships Management Inc., Minerva Marine, TMC Tankers LTD. 

Своє рішення щодо них у НАЗК пояснили тим, що воно виключить можливість блокування Грецією майбутнього пакету санкцій ЄС, спрямованого на зменшення можливості Росії продовжувати війну.  

"Відтепер на порталі "Війна і санкції", в розділі "Міжнародні спонсори війни", ці 6 компаній матимуть тимчасово призупинений статус. Подальше виключення їх з переліку залежатиме від виконання відповідних умов", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що навесні 2023 року НАЗК включило до переліку міжнародних спонсорів війни угорський OTP Bank. А влітку 2023 року НАЗК відновило статус “спонсорів війни” п’ятьом грецьким компаніям-перевізникам. 

Ми також писали, що Угорщина блокує спроби ЄС створити довгостроковий фонд для української армії на 20 млрд євро. Будапешт вимагає, щоб Україна вилучила банк OTP зі списку спонсорів війни.

Читайте також:
З початку року до Нацполіції надійшло майже 244 тисячі заяв щодо вчинення домашнього насильства З початку року до Нацполіції надійшло майже 244 тисячі заяв щодо вчинення домашнього насильства
В Україні буде регіональна мережа центрів психічного здоров'я, – МОЗ В Україні буде регіональна мережа центрів психічного здоров'я, – МОЗ
В Україні створили реєстр педофілів: Хто отримає доступ В Україні створили реєстр педофілів: Хто отримає доступ
Росію вперше не обрали до Виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї. Як це впливає на Україну Росію вперше не обрали до Виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї. Як це впливає на Україну