USD
НБУ
36.36
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.82
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 2 8 7 6 0 (+1180)
USD
НБУ
36.36
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.82
Готівка
41.00

Нацбанк випустив нумізматичну монету "Український борщ"

Реалізація монет в інтернет-магазині НБУ розпочнеться з 4 жовтня 2023 року
Монета
Монета "Український борщ"
Джерело: НБУ

Національний банк ввів у обіг пам’ятні монети "Український борщ". Про це повідомляє пресслужба регулятора.

У НБУ зазначили, що ці монети продовжують серію "Українська спадщина". 

Дизайн монети розробив заслужений художник Микола Кочубей. На аверсі монет зображено господиню, українську жінку на тлі печі під час приготування борщу. На реверсі в центрі зображено, власне, тарілку з червоним борщем.

Реалізація монет в інтернет-магазині Нацбанку розпочнеться з 4 жовтня 2023 року.

"Ця страва давно вийшла за межі кулінарного мистецтва, ставши справжнім культурним феноменом всередині України та за її межами. Він близький та зрозумілий кожному українцю – чи то з безкраїх степів Херсонщини, чи то з-за порогів широкого Дніпра, чи то з високих Карпатських гір. Його готують наші воїни-захисники на передовій у польових кухнях, його готують на тимчасово окупованій Донеччині та у Криму. Борщ – наш маркер національної ідентичності. Недарма наш ворог так затято намагався присвоїти собі цю страву. Не вийшло. Минулого року ЮНЕСКО внесла борщ до переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини. Тож маємо плекати наш борщ, оберігати та поширювати знання про нього світом", йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, ми писали, що Національні банки України та Польщі до Дня Незалежності України випустили в обіг колекційні монети Дружба та братство.

Читайте також:
Нацбанк суттєво збільшив продаж валюти Нацбанк суттєво збільшив продаж валюти
Понад 30 млрд гривень перерахував Нацбанк зі спецрахунку на потреби оборони від початку великої війни Понад 30 млрд гривень перерахував Нацбанк зі спецрахунку на потреби оборони від початку великої війни
НБУ різко знизив облікову ставку до 16% НБУ різко знизив облікову ставку до 16%
У вересні міжнародні резерви України знизилися до майже 40 млрд доларів, - Нацбанк У вересні міжнародні резерви України знизилися до майже 40 млрд доларів, - Нацбанк