USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 5 1 5 0 (+1090)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30

Український та польський Нацбанки випустять колекційні монети до Дня Незалежності України

Половину комплектів продадуть у Польщі, а половину – в Україні
монета
Монета
Джерело: Нацбанк

Національні банки України та Польщі випустять колекційні монети до Дня Незалежності України. Загальний тираж наборів – до 10 тисяч штук, поінформували в пресслужбі регулятора.

Так, обидва Нацбанки випускають в обіг колекційні монети Дружба та братство – найбільше багатство зі срібла 999 проби до Дня Незалежності України. 

"Загальний тираж наборів – до 10 тисяч штук. До комплекту входять дві монети номіналом 10 гривень і 10 злотих. Їхній дизайн утворює композиційне ціле у формі серця. Колекційні монети випустять 24 серпня. Над створенням монет працював український художник Володимир Таран", – йдеться у повідомленні.

Вага кожної монети становитиме 31,1 г. Половину комплектів продадуть у Польщі, а половину – в Україні.

У Польщі монети можна буде придбати в касах регіональних відділень Національного банку та в інтернет-магазині "Колекціонер". В Україні їх розповсюджуватимуть через офіційні банки-дистриб'ютори та через інтернет-магазин НБУ.

Кошти від продажу колекційних монет Польща планує передати у вигляді безповоротної гуманітарної фінансової допомоги Україні.

Відзначимо, випуск монет є другою спільною ініціативою НБУ та НБП. Перша була у 2012 році з нагоди фінальної частини чемпіонату Європи в Україні та Польщі, тоді банки також випустили срібні колекційні монети у вигляді набору.

Раніше

Нацбанк до Дня Повітряних сил ЗСУ презентував нову обігову пам'ятну монету "ППО – надійний щит України" номіналом 10 гривень. Про це повідомила пресслужба регулятора.

За своїми характеристиками монета ідентична звичайній обіговій монеті номіналом 10 гривень зразка 2018 року. Проте її реверс – тематичний та містить військову символіку.

Нагадаємо, Національний банк України з 1 червня ввів в обіг пам'ятну монету "Народжений в Україні" номіналом у п'ять гривень.

Читайте також:
Вже цього місяця: Погоджено дату переговорів щодо вступу України та Молдови до ЄС Вже цього місяця: Погоджено дату переговорів щодо вступу України та Молдови до ЄС
Європол ліквідував міжнародну мережу пропаганди тероризму: Небезпечні сервери вилучили, зокрема, в Україні Європол ліквідував міжнародну мережу пропаганди тероризму: Небезпечні сервери вилучили, зокрема, в Україні
В Yasno про економію світла: Кожна сім'я може без труднощів зменшити споживання на 25% В Yasno про економію світла: Кожна сім'я може без труднощів зменшити споживання на 25%
Команду на відключення світла дають одразу всім областям: В Yasno розповіли, як працює нова модель графіків Команду на відключення світла дають одразу всім областям: В Yasno розповіли, як працює нова модель графіків