USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Український та польський Нацбанки випустять колекційні монети до Дня Незалежності України

Половину комплектів продадуть у Польщі, а половину – в Україні
монета
Монета
Джерело: Нацбанк

Національні банки України та Польщі випустять колекційні монети до Дня Незалежності України. Загальний тираж наборів – до 10 тисяч штук, поінформували в пресслужбі регулятора.

Так, обидва Нацбанки випускають в обіг колекційні монети Дружба та братство – найбільше багатство зі срібла 999 проби до Дня Незалежності України. 

"Загальний тираж наборів – до 10 тисяч штук. До комплекту входять дві монети номіналом 10 гривень і 10 злотих. Їхній дизайн утворює композиційне ціле у формі серця. Колекційні монети випустять 24 серпня. Над створенням монет працював український художник Володимир Таран", – йдеться у повідомленні.

Вага кожної монети становитиме 31,1 г. Половину комплектів продадуть у Польщі, а половину – в Україні.

У Польщі монети можна буде придбати в касах регіональних відділень Національного банку та в інтернет-магазині "Колекціонер". В Україні їх розповсюджуватимуть через офіційні банки-дистриб'ютори та через інтернет-магазин НБУ.

Кошти від продажу колекційних монет Польща планує передати у вигляді безповоротної гуманітарної фінансової допомоги Україні.

Відзначимо, випуск монет є другою спільною ініціативою НБУ та НБП. Перша була у 2012 році з нагоди фінальної частини чемпіонату Європи в Україні та Польщі, тоді банки також випустили срібні колекційні монети у вигляді набору.

Раніше

Нацбанк до Дня Повітряних сил ЗСУ презентував нову обігову пам'ятну монету "ППО – надійний щит України" номіналом 10 гривень. Про це повідомила пресслужба регулятора.

За своїми характеристиками монета ідентична звичайній обіговій монеті номіналом 10 гривень зразка 2018 року. Проте її реверс – тематичний та містить військову символіку.

Нагадаємо, Національний банк України з 1 червня ввів в обіг пам'ятну монету "Народжений в Україні" номіналом у п'ять гривень.

Читайте також:
Нацбанк випустив нумізматичну монету Нацбанк випустив нумізматичну монету "Український борщ"
Ще три судна із зерном та залізною рудою вийшли з українських портів Ще три судна із зерном та залізною рудою вийшли з українських портів
Місія МВФ прибула в Україну Місія МВФ прибула в Україну
Ситуація із тимчасовим бюджетом США не зупинить надходження допомоги Україні, - МЗС Ситуація із тимчасовим бюджетом США не зупинить надходження допомоги Україні, - МЗС