USD
НБУ
36.38
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.96
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.38
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.96
Готівка
41.00

Штурм Київщини та катування жителів Харківщини: Які злочини знайшли в телефонах російських військових?

Отримані відео допомогли журналістам відновити хронологію руху окупантів і встановити, хто брав участь у бойових діях, а хто віддавав накази
"Схеми" отримали доступ до телефонів російських військових
Джерело: Радіо Свобода

Журналісти "Схем" отримали доступ до мобільних телефонів бійців російської так званої приватної армії "Редут". Відео, що були записані самими ж окупантами, підтверджують, що вони чинили злочини на Київщині та Харківщині у 2022 році. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Зазначається, що на відео, записаних самими військовими під час спроби штурму Київської області у лютому-березні 2022-го року, вони показують, як маскують свою військову техніку просто у дворах місцевих жителів, хазяйнують у чужих будинках і привласнюють автівки та інше майно.

На відео за серпень-вересень минулого року "редутівці" зафіксували, як вивозять на допити та катування жителів Харківщини.

Також автори зазначають, що на одному відео російські військові вихваляються привласненим мотоциклом. На іншому – обговорюють автомобіль, який належить місцевим жителям і який вони забрали собі.

"Схеми" отримали доступ до телефонів російських військових
Джерело: Радіо Свобода

У виданні кажуть, що внутрішня документація росіян, до якої отримали доступ журналісти, а також аналіз десятків телефонних трафіків найманців "Редуту" допомогли довести їхню причетність до окупації навесні 2022 року таких селищ на Київщині, як Бабинці, Клавдієво-Тарасове та Бородянка. Завдяки ж знятим росіянами відео, "Схеми" змогли встановити точні локації − будинки місцевих жителів, в яких перебували "редутівці".

"В одних приватних оселях вони вихвалялися мародерством, розпивали вкрадений алкоголь, виголошуючи "за перемогу!", в інших – ховалися від обстрілів та маскували свою техніку", - розповідають автори.

"Схеми" отримали доступ до телефонів російських військових
Джерело: Радіо Свобода

Місцеві мешканці розповіли журналістам, що російські злочинці забирали з будинків усе майно, а свої дії мотивували тим, що нібито шукали "нацистів" і "біолабораторії".

"Тяжіння російських військових до блогерства допомогло журналістам не тільки відновити хронологію їхнього руху Україною, але й встановити, хто саме брав участь у бойових діях, ідентифікувати особовий склад та командирів, які віддавали накази", - додають у виданні.

Також у телефоні одного з найманців "Редуту" журналісти знайшли відео, як вони за наказом "куратора від ГРУ" з позивним "Амур" відвозили на допит та у подальшому катування жителів смт Борова Ізюмського району Харківської області.

"Схеми" отримали доступ до телефонів російських військових
Джерело: Радіо Свобода

"Пізніше четверо комбатантів – це Руслан Колєсніков ("Булат"), Михайло Іванов ("Покров"), Валентин Бич ("Рашид") та Максим Вольвак ("Ескадра") – потрапили в український полон, а згодом їх засудили за катування трьох цивільних у Боровій", - йдеться у матеріалі.

Зазначається, що на суді вони визнали провину, але в інтерв’ю "Схемам" стверджували, що "лише виконували накази".

"Натомість з відео з телефону "редутівця" зрозуміло, з яким настроєм вони "виконували накази", - зауважують автори.

Раніше ми повідомляли, що ГРУ створило секретну армію під виглядом ПВК "Редут".

Зазначалося, що загалом під ПВК є 20 різних загонів.

Читайте також:
Ситуація на фронті та удари РФ по енергетиці: Що очікують українці взимку. Опитування Ситуація на фронті та удари РФ по енергетиці: Що очікують українці взимку. Опитування
Люди, міцніші за сталь. Історія перша:  Люди, міцніші за сталь. Історія перша: "В останні дні перед полоном думок, що ми залишимося живими, не було"
В Україні нова фаза війни: Головне з інтерв’ю Зеленського AP В Україні нова фаза війни: Головне з інтерв’ю Зеленського AP
Окупанти просунулись поблизу Авдіївки, – ISW Окупанти просунулись поблизу Авдіївки, – ISW