Безпілотники українського виробництва, які використовують ЗСУ для атак по об'єктах на території Росії, проходять тестування одразу в бою. Про це розповів міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін у матеріалі TIME, присвяченому виробництву української зброї.
У виданні зазначають, що взимку у російсько-українській війні розпочався "новий етап" зі своїм "особливим ритмом".
"Останніми днями він визначається драматичною картиною ударів безпілотників у глибині російської території. Щоранку світ бачить результати таких ударів у новинах і на фотографіях з Росії: стовпи вогню, що здіймаються над паливним складом у Брянській області, нафтовим терміналом під Санкт-Петербургом і цілями в інших російських містах і регіонах від Орла і Тули до Бєлгорода", – пояснюють автори.
Глава Мінстратегпрому розповів TIME, що майже всі останні удари по цілях у Росії були нанесені не з іноземних запасів, а з українських фабрик і підпільних майстерень.
Зокрема БпЛА запускаються вночі із секретних баз в Україні. Їх ретельно охороняють військові, а до запуску мають доступ лише кілька цивільних інженерів.
"У нас немає часу випробовувати ці речі на полігоні… Ми перевіряємо їх у бою…", – уточнив він.
Також, за словами Камишіна, Україна не зможе наздогнати Росію з виробництва звичайної зброї, тож потрібні передові технології.
"Скільки б ми не виробляли звичайних озброєнь, ми не можемо наздогнати Росію. Нам потрібно використовувати передові технології, щоб знайти новий підхід", – додав міністр стратегічних галузей промисловості.
Він порівняв цей виклик з історією про Давида і Голіафа, які грають на повторі, коли кожна нова фаза війни змушує Україну шукати "нову рогатку".
Раніше Олександр Камишін розповів, що безпілотник, який використовувався для атаки по нафтобазі у Санкт-Петербурзі, був виготовлений в Україні. Перш ніж досягти цілі, він пролетів 1250 кілометрів.
Також, за його словами, Україна почала виробляти артилерійські системи за стандартами НАТО і вдвічі збільшила випуск боєприпасів.