USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 3 6 5 0 (+890)
USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85

Україна почала виробляти артсистеми за стандартами НАТО, – Камишін

Також Україна вдвічі збільшила випуск боєприпасів
Камишін
Олександр Камишін
Джерело: відкриті джерела

Україна почала виробляти артилерійські системи за стандартами НАТО і вдвічі збільшила випуск боєприпасів. Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін, передає "Інтерфакс-Україна".

За його словами, розпочато комплектацію гібридних систем протиповітряної оборони (ППО), розширюється виробництво дронів і тепловізорів.

"Зараз ми переживаємо унікальний досвід переходу від стандартів радянської спадщини до стандартів НАТО і вже почали виробляти артилерійські системи за стандартами НАТО. Як сказав мій президент (президент України Володимир Зеленський, – ред.), ми вже починаємо це робити. Нам вдалося вдвічі збільшити виробництво боєприпасів. Це те, чому ми маємо приділяти найбільшу увагу", – заявив Камишін.

Також він уточнив, що потреба в компонентах, яких дуже бракує, закриватиметься шляхом створення спільних підприємств із зарубіжними партнерами.

"Не вистачає компонентів, не вистачає вибухових речовин. Тому ми маємо приділяти увагу спільному виробництву з європейськими та американськими компаніями. Упевнений: спільні зусилля дадуть відповідні результати", – зазначив голова Мінстратегпрому.

Також він повідомив, що Україна активно розвиває напрямок ППО, створюючи гібридні установки.

"Звичайно, будь-яка система ППО, якщо нову розвивати, потребує тривалого часу... І щоб не чекати роками, ми створили саморобну ППО. Взяли радянські компоненти і застосували західні ракети. Або, скажімо, брали західні ракети, західні пускові установки, до яких застосовували радянські ракети", – розповів Камишін.

Він висловив подяку європейським і американським стратегічним партнерам, які допомагали Україні з посиленням ППО.

"Це допомогло нам врятувати життя", – констатував міністр.

Крім того, за його словами, в Україні великими темпами розвивається виробництво дронів.

"Якби ви хотіли купити що-небудь, зроблене в Україні рік тому, вам би небагато вдалося. Були деякі марки, але достатньої майстерності не було. Цей рік (2023-й, – ред.) довів, що ми цю індустрію побудували. І це стало видимою і важливою складовою оборонної промисловості. Ми виробляємо те, що працює в небі, на воді та під водою. Усе працює", – заявив міністр.

При цьому повідомив, що витрати на випуск дронів значно скоротилися: зокрема, на виробництво FPV дронів – вони впали з 1 тис. доларів до 500 доларів. А найдешевші дрони, які виробляються в країні, коштують 300 доларів. Розвивається і виробництво тепловізорів.

Камишін також додав, що ЗСУ активно застосовують на полі бою роботизовані установки.

"Робособаки є. У нас є один центр, який захищений іноземними дронами. Командний центр. І росіяни не розуміють, що насправді вони борються з роботами, а не з військовими частинами, підрозділами", – сказав голова Мінстратегпрому.

Водночас він констатував, що більшість виробників, які працюють в оборонному секторі України, приватні: 190 із 200 компаній недержавної форми власності.

Раніше міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що в Україні розпочалося серійне виробництво аналогів "Шахедів" і потужності тільки зростатимуть. 

Читайте також:
Цьогоріч Литва виділить 1,2 мільярда євро на військову допомогу Україні Цьогоріч Литва виділить 1,2 мільярда євро на військову допомогу Україні
В Україні запустять В Україні запустять "Залізний полігон" для випробування зброї
На руках в українців може бути до 5 мільйонів одиниць зброї, - Клименко На руках в українців може бути до 5 мільйонів одиниць зброї, - Клименко
Німеччина передасть Україні ще одну систему Patriot Німеччина передасть Україні ще одну систему Patriot