USD
НБУ
41.21
Готівка
41.45
EUR
НБУ
45.05
Готівка
45.60
Втрати росіян: 6 7 0 1 9 0 (+1260)
USD
НБУ
41.21
Готівка
41.45
EUR
НБУ
45.05
Готівка
45.60

Ексгенерал СБУ Наумов отримав рік ув'язнення у Сербії за відмивання грошей

Адвокат Наумова заявив, що оскаржуватиме вирок
Суд у Сербії виніс вирок ексгенералу СБУ Наумову
Суд у Сербії виніс вирок ексгенералу СБУ Наумову
Джерело: Радіо Свобода

Вищий суд сербського міста Ниш засудив ексначальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова до одного року позбавлення волі. Його звинувачували у відмиванні грошей. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Зазначається, що суд першої інстанції виніс вирок 29 вересня. У свою чергу адвокат Наумова Мілан Петрович заявив, що здивований вироком та оскаржуватиме його.

"Ми вважаємо (як сторона захисту, – ред.), що немає абсолютно ніяких підстав для засудження за кримінальний злочин відмивання грошей, тому що ми вважаємо, що підсудний Андрій Наумов не міг вчинити цей кримінальний злочин, особливо на території Сербії",  - сказав адвокат.

Зазначається, що колишнього співробітника Служби безпеки України Наумова затримали на початку червня 2022 року на території Сербії разом із громадянином Німеччини Александром Акстом, у якого виявили сотні тисяч євро.

Потім поліція оголосила, що гроші та діаманти були знайдені під час огляду автомобіля і що "імовірно вони походять від злочинної діяльності", а Наумову висунули звинувачення у відмиванні грошей у Вищому суді в Ниші.

"На суді Наумов заперечував звинувачення слідства і стверджував, що це його особисті гроші. Україна направила Сербії запит про його екстрадицію в середині жовтня 2022 року. Позасудова колегія Вищого суду Ниша 12 липня ухвалила рішення про відмову в запиті Києва на екстрадицію", - додали автори.

Сам Наумов виступав проти екстрадиції в Україну, стверджуючи, що в такому випадку його безпека буде під загрозою.

Що відомо про Наумова?

Андрій Наумов прийшов у СБУ невдовзі після того, як її очолив Іван Баканов у 2019 році. 

У жовтні 2020 року журналісти "Схем" виявили численне елітне майно, оформлене на родину Наумова, зокрема 3-кімнатну квартиру в елітному житловому комплексі у центрі Києва, придбану в чотири рази дешевше від ринкових цін. 

В Україні Наумову оголосили дві підозри - у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем, та у зловживанні владою або службовим становищем, а також у шахрайстві та завданні збитків державі в розмірі понад 3,2 млн гривень.

За кілька годин до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Наумов виїхав з України.

Для втечі з країни він використав кілька мікроавтобусів з готівкою та коштовностями, у тому числі діамантами. Автомобілі вирушили до Німеччини. Там він переховувався до свого затримання в Сербії.

Свою родину Наумов евакуював з країни кількома тижнями раніше. Українські правоохоронці порушили проти нього кримінальне провадження за підозрою в держзраді, а також провели обшуки наприкінці березня в його квартирах в елітних житлових комплексах Києва.

Відомо також, що президент України Володимир Зеленський 1 квітня у вечірньому зверненні заявив, що позбавив Наумова звання генерала за "антигероїзм".

Читайте також:
Ексгенерал СБУ Наумов отримав підозру за підроблення документів для сербського суду Ексгенерал СБУ Наумов отримав підозру за підроблення документів для сербського суду
Сербія отримала нову партію зброї від Росії, попри міжнародні санкції, – AP Сербія отримала нову партію зброї від Росії, попри міжнародні санкції, – AP
Умовний строк не рятує ухилянта від мобілізації, – перший заступник голови Нацполіції Умовний строк не рятує ухилянта від мобілізації, – перший заступник голови Нацполіції
У США засудженого вперше стратили за допомогою азоту. В ООН прирівнюють це до тортур У США засудженого вперше стратили за допомогою азоту. В ООН прирівнюють це до тортур