USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 3 6 5 0 (+890)
USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85

Умовний строк не рятує ухилянта від мобілізації, – перший заступник голови Нацполіції

Поліцейський розповів, що чоловіки, які ухиляються від мобілізації, здебільшого отримують умовні терміни покарання – це не звільняє їх від мобілізації
Мобілізація

Фото ілюстративне

Джерело: відкриті джерела

Чоловіки, які отримали умовні терміни покарання, надалі підлягають мобілізації в Україні. Про це заявив заступник голови Національної поліції Максим Цуцкірідзе.

"Вони і надалі підлягають мобілізації. Умовний термін більше про те, що якщо людина вчинить повторно те саме, то тоді вже буде реальний строк", – заявив він.

На його думку, обираючи умови відбування такого покарання, суд керується тим, що ухилянт – це потенційний військовий ЗСУ.

"Я думаю, що під час винесення такого рішення суд керується тим, що це в майбутньому потенційний військовий ЗСУ. І виносить рішення таким чином, щоб все ж таки можливість служити в нього була", – додав Цуцкірідзе.

За його словами, наявність досудового розслідування, навіть підозри – це не привід не служити.

"Тут треба дивитись на те, який запобіжний захід обраний під час розслідування, чи не буде він обмежувати людину в пересуванні. У нас є випадок, коли ми встановили за запитом наших міжнародних колег осіб, відносно яких ведуться слідчі дії в одній з країн Балтії", – розповів він.

Цуцкірідзе зазначив, що кілька років тому там було здійснено викрадення людини з вбивством, фігуранти цієї справи – українці.

"Так от один з них, як встановлено, знаходиться на передовій. Він дав показання і підтвердив, що до цього злочину причетні ще дві особи, які віддали життя, воюючи за нашу країну. Коли він нам відверто підтвердив наші напрацювання, ми йому вручили підозру, а запобіжний захід не обирали", – заявив він.

Нагадаємо, 7 лютого Верховна Рада ухвалила у першому читанні урядовий законопроєкт №10449 про мобілізацію. Проєкт закону передбачає удосконалення процедури військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів та зміну призовного віку з 27 до 25 років.

Встановлюються підстави для звільнення з військової служби військовослужбовцям у разі безперервної служби під час дії воєнного стану протягом 36 місяців. Звільнення таких військовослужбовців визначатиметься строками відповідно до рішення Ставки Верховного головнокомандувача.

Втім, законопроєкт про мобілізацію, ймовірно, буде проголосований Верховною Радою України до кінця лютого, а набуде чинності на початку квітня. Про це сказав народний депутат Ярослав Железняк від фракції "Голос" в ефірі телемарафону. За словами парламентаря, до 21 лютого народні депутати подаватимуть правки до законопроєкту, який був ухвалений в першому читанні. А велика кількість поправок до законопроєкту може сповільнити процес його розгляду.

Читайте також:
Міноборони оцифрувало дані чоловіків призовного віку, які можуть бути мобілізовані, - Гаврилюк Міноборони оцифрувало дані чоловіків призовного віку, які можуть бути мобілізовані, - Гаврилюк
У базах поліції є дані про сотні тисяч можливих ухилянтів, - Клименко У базах поліції є дані про сотні тисяч можливих ухилянтів, - Клименко
Має бути гарантована демобілізація військових: В Має бути гарантована демобілізація військових: В "Батьківщині" пояснили, чому відмовились голосувати за скандальний закон про мобілізацію
Рада ухвалила закон про мобілізацію Рада ухвалила закон про мобілізацію