USD
НБУ
36.36
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.82
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 2 8 7 6 0 (+1180)
USD
НБУ
36.36
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.82
Готівка
41.00

ЗСУ прорвали оборону окупантів на лівому березі Дніпра, – ISW

Наразі невідомо, чи вдалося українським військовим закріпитися на лівому березі річки
ЗСУ
Українські воїни
Джерело: 92 ОМБр ім. кошового отамана Івана Сірка

Українські сили, імовірно, здійснили обмежений рейд через річку Дніпро та висадилися на східному (лівому) березі Херсонської області. Про це поінформував американський Інститут вивчення війни (ISW) у звіті за 8 серпня.

Зазначається, що наразі невідомо, чи вдалося українським військовим закріпитися на лівому березі річки.

"Кілька російських військових блогерів 8 серпня повідомили, що українські сили висадили до семи катерів, кожен з яких перевозив близько шести-семи осіб, на східному березі Дніпра в районі населеного пункту Козачі Лагері, прорвали російську оборону та просунулися на 800 метрів", – йдеться в огляді.

Згідно з інформацією одного з "воєнкорів", нещодавно російське командування передислокувало "підготовлене угруповання" російських десантників з району Козачих Лагерів до Запорізької області та замінило їх мобілізованими бійцями невизначеного підрозділу, тим самим послабивши оборону в цьому районі.

Так званий "глава" Херсонської області Володимир Сальдо применшив досягнення ЗСУ і заявив, що російська артилерія відбила атаку українських катерів.

"Однак більшість відомих російських провоєнних блогерів стверджують, що українським військам вдалося висадитися на східному березі, перш ніж російські сили почали застосовувати зброю. Сальдо, ймовірно, цілеспрямовано намагався спростувати заяви про українську присутність у цьому районі, щоб уникнути паніки у неспокійному російському інформаційному просторі", – вказали в ISW.

Аналітики наголосили, що поки не бачили візуальних доказів наявності значної кількості українських військових або техніки в районі Козачих Лагерів.

З російських повідомлень можна зробити висновок, що українські сили здійснили обмежений рейд через річку, а не більш масштабну операцію. Українські офіційні особи на цей час не коментували операції в цьому районі, додали в інституті.

Читайте також:
Від початку війни по Україні переїхали 7820 компаній Від початку війни по Україні переїхали 7820 компаній
ЗСУ просунулись на лівобережжі Херсонщини, – ISW ЗСУ просунулись на лівобережжі Херсонщини, – ISW
Росія нарощує виробництво безпілотників, – Bloomberg Росія нарощує виробництво безпілотників, – Bloomberg
Російському генералу Поплавському, який керував репресіями проти українців під час захоплення Лимана, повідомили про підозру Російському генералу Поплавському, який керував репресіями проти українців під час захоплення Лимана, повідомили про підозру