USD
НБУ
36.57
Готівка
37.80
EUR
НБУ
38.87
Готівка
41.10
Втрати орків: 2 7 6 6 7 0 (+400)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.80
EUR
НБУ
38.87
Готівка
41.10

Жінки зможуть самі визначати початок декретної відпустки: Нардепи ухвалили закон

Загальна тривалість відпустки, передбачена законодавством, не змінюватиметься
вагітні жінки
Джерело: відкриті джерела

Сьогодні, 13 липня, Верховна Рада України у другому читанні проголосувала за законопроєкт №9271, який дозволяє вагітним жінкам, які працюють, за бажанням йти у відпустку пізніше ніж за 70 днів до пологів. 

Ініціативу підтримали 267 народних депутатів.

Відтепер, за відсутності медичних протипоказань працююча вагітна жінка за бажанням зможе розпочати відпустку пізніше, ніж за 70 днів (90 днів – для жінок, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи) до очікуваної дати пологів та пропорційно збільшити післяпологову частину відпустки. 

При цьому загальна тривалість відпустки, передбачена законодавством, не змінюватиметься. Загальна тривалість відпустки не може перевищувати сумарно 126 календарних днів або 140 календарних днів – у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів.

До цього жінки не мали можливості змінити дату початку такої відпустки, а також не могли перенести невикористані дні на післяпологовий період.

Подібний гнучкий підхід діє в Ірландії, Бельгії, Великій Британії, Німеччині, Швеції, Польщі, Данії тощо.

Раніше 

у липні минулого року Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому проєкт Закону України №7464, який передбачає надання рівних можливостей матері й батьку, які є військовослужбовцями, на догляд за дитиною в особливий та воєнний період.

Також від травня 2021 року чоловіки в Україні отримали право брати відпустку у зв’язку з народженням дитини тривалістю до 14 днів, проте дія відповідного закону не поширюється на військовослужбовців.

Теги: закон
Читайте також:
В Україні через пів року з'явиться новий вид покарання В Україні через пів року з'явиться новий вид покарання
Поліція і Нацгвардія отримали право збивати БПЛА. Зеленський підписав відповідний закон Поліція і Нацгвардія отримали право збивати БПЛА. Зеленський підписав відповідний закон
Військовослужбовці, які втратили близьких на війні, мають право на звільнення: Зеленський підписав закон Військовослужбовці, які втратили близьких на війні, мають право на звільнення: Зеленський підписав закон
Зеленський підписав закон про відпустки й доплати військовим Зеленський підписав закон про відпустки й доплати військовим