USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 4 4 2 0 (+770)
USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85

Виробник Taurus розкритикував німецький уряд за затримки в укладанні оборонних контрактів

Оборонна промисловість не має права виробляти запаси без замовлень
Ракета Taurus_1
Ракета Taurus
Джерело: Мілітарний

Виробник ракет Taurus – збройова компанія MBDA наполягає на прискоренні прийняття німецьким урядом рішень щодо замовлень для промисловості. Про це повідомляє видання Spiegel.

"Ми можемо робити це набагато краще і швидше тут, у Німеччині", – заявив керівник німецької дочірньої компанії Томас Готтшильд. 

Він також зазначив, що ракети Taurus більше не вироблятимуться, оскільки оборонна промисловість не має права виробляти запаси без замовлень.

"Це виклик для нашої промисловості, коли виробництво переривається, як у випадку з Taurus. У таких випадках наші постачальники, які часто є малими та середніми компаніями, зупиняють виробництво", – сказав Готтшильд.

Зазначається, що з новими замовленнями постачальникам доведеться спочатку переорієнтуватися і забезпечити себе, наприклад, сировиною, яка, як у випадку з вибуховою речовиною має високий світовий попит.

"Збройова промисловість потребує базового завантаження виробництва. Цього достатньо для того, щоб мати сенс підтримувати ланцюги поставок, підтримувати випробувальне обладнання на сучасному рівні і підтримувати компетентність працівників ", – уточнив керівник німецької дочірньої компанії.

Як позитивний приклад він навів замовлення від кількох земель на 1000 ракет Patriot, над якими працює MBDA і які будуть вироблені її американським партнером Raytheon в Шробенхаузені.

"Ми поставимо перші ракети Patriot протягом трьох років", – додав Готтшильд.

У виданні пояснили, що постачання Німеччиною ракет Taurus в Україну є суто політичним рішенням, оскільки з дальністю польоту понад 500 км ці рекети мають "великий ефект протистояння". 

Taurus для України

Як відомо, ракети Taurus українська сторона просить у Німеччини вже кілька місяців. Однак у Берліні категорично проти їхніх поставок Києву.

Зокрема, канцлер Німеччини Олаф Шольц вкотре виступив проти постачання Україні далекобійних ракет Taurus. На його думку, це може втягнути його країну у війну з Росією. 

Хоча ще у вересні минулого року федеральний міністр оборони Борис Пісторіус на першій "Вестфальській мирній конференції" в Мюнстері заявив, що рішення про доставку в Україну крилатих ракет Taurus може зайняти близько одного-двох тижнів.

Уже на початку цього року під час голосування Бундестаг не підтримав проєкт резолюції про передачу Україні крилатих ракет Taurus.

Також видання Bild повідомило, що уряд Німеччини, ймовірно, має намір передати Україні ракети Taurus. Керівна коаліція підготувала секретну пропозицію щодо постачання Києву більшої кількості боєприпасів, серед яких можуть бути далекобійні ракети.

Додамо

Раніше міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Кемерон заявив, що Лондон готовий допомогти Німеччині розв'язати проблеми, повʼязані з поставками Україні крилатих далекобійних авіаракет Taurus

За його словами, Лондон готовий розглядати будь-які пропозиції та варіанти. Наприклад, "кільцевий обмін" – Німеччина передає Британії Taurus, а Лондон поставляє Україні ракети-аналоги Storm Shadow, які вже використовує авіація Збройних сил України.

Також міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок підтримала "кільцевий обмін" ракет з Британією, щоб озброїти Україну.

В середині березня канцлер ФРН Олаф Шольц заявив, що авіаційні крилаті ракети Taurus належать до озброєнь, для контролю над якими потрібні німецькі військовослужбовці, тому постачання таких ракет Україні виключене.

Читайте також:
Виробничі можливості українського ВПК утричі більші, ніж бюджет на озброєння, – Камишін Виробничі можливості українського ВПК утричі більші, ніж бюджет на озброєння, – Камишін
Україна домовляється з Німеччиною про додаткову систему IRIS-T, – Зеленський Україна домовляється з Німеччиною про додаткову систему IRIS-T, – Зеленський
В Україні запустять В Україні запустять "Залізний полігон" для випробування зброї
На руках в українців може бути до 5 мільйонів одиниць зброї, – Клименко На руках в українців може бути до 5 мільйонів одиниць зброї, – Клименко