USD
НБУ
39.67
Готівка
40.05
EUR
НБУ
43.08
Готівка
43.55
Втрати орків: 4 9 5 0 7 0 (+1380)
USD
НБУ
39.67
Готівка
40.05
EUR
НБУ
43.08
Готівка
43.55

Німеччина готується передати Україні ракети Taurus, – Bild

Голосування щодо цього пакета допомоги збираються провести в Бундестазі вже цього тижня
Ракета Taurus_1
Ракета Taurus
Джерело: Мілітарний

Уряд Німеччини, ймовірно, має намір передати Україні ракети Taurus. Керівна коаліція підготувала секретну пропозицію щодо постачання Києву більшої кількості боєприпасів, серед яких можуть бути далекобійні ракети, повідомляє Bild.

За даними видання, голосування щодо цього пакета допомоги збираються провести в Бундестазі вже цього тижня.

"Крилаті ракети Taurus, про які давно просить Київ, у цьому проєкті прямо не згадують, однак у ньому йдеться про "додатково необхідні системи далекобійного озброєння та боєприпасів для того, щоб Україна могла здійснювати цільові атаки на стратегічно важливі цілі далеко в тилу російського агресора", – зазначається у публікації.

Ракети Taurus якраз підходять під цей опис, оскільки можуть досягати мети на відстані понад 500 кілометрів.

Інфографіка стосовно ракети
Джерело: Bild

Водночас Франція та Велика Британія вже поставили Україні свої крилаті ракети Scalp та Storm Shadow, проте вони вважаються не такими ефективними, як Taurus.

Новини за темою: Українським військовим знадобиться близько трьох місяців для навчання використовувати ракети Taurus, – Bild

Що передувало?

Місяць назад під час голосування Бундестаг не підтримав проєкт резолюції про передачу Україні крилатих ракет Taurus. Про це повідомляв Der Spiegel.

За даними видання, "за" проголосували 178 депутатів, "проти" – 485.

Проти резолюції виступили "Зелені" і "Вільна демократична партія", які раніше схвалювали збільшення військової допомоги Україні, зокрема й крилатими ракетами.

Однак ініціативу партії ХДС/ХСС розцінили як спробу завоювати тактичну перевагу на внутрішньополітичних дебатах у Німеччині.

Нагадаємо, що у вересні минулого року у Німеччині назвали строки ухвалення рішення щодо поставок Taurus в Україну. Тоді в уряді країни зазначали, що рішення буде зваженим.

Читайте також:
НАЗК із 500 посадовців ТЦК виявило лише вісім порушників НАЗК із 500 посадовців ТЦК виявило лише вісім порушників
Міноборони законтрактувало озброєння на 237 мільярдів гривень, але потрібно щонайменше у два рази більше, – Безрукова Міноборони законтрактувало озброєння на 237 мільярдів гривень, але потрібно щонайменше у два рази більше, – Безрукова
Жінки-медики тепер не можуть працевлаштуватися як невійськовозобов’язані Жінки-медики тепер не можуть працевлаштуватися як невійськовозобов’язані
Наступ окупантів на Сумщину не слід виключати, – Демченко Наступ окупантів на Сумщину не слід виключати, – Демченко