USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.76
Готівка
44.40
Втрати орків: 5 0 3 8 0 0 (+1460)
USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.76
Готівка
44.40

"Це може призвести до участі у війні". Шольц виступив проти постачання Україні ракет Taurus

Україна вже кілька місяців просить Німеччину розпочати постачання далекобійних ракет Taurus
Олаф Шольц
Канцлер Німеччини Олаф Шольц
Джерело: відкриті джерела

Канцлер Німеччини Олаф Шольц вкотре виступив проти постачання Україні далекобійних ракет Taurus. На його думку, це може втягнути його країну у війну з Росією. Про це пише RND.

"Ми ні в якому разі не повинні бути пов’язані з цілями, яких досягає ця система (мова про дальність ракет Taurus, – ред.). Тому це не наступний варіант на порядку денному. Ця ясність також необхідна. Мене дивує, що деякі люди зовсім не хвилюються, вони навіть не замислюються над тим, чи може те, що ми робимо, в якомусь сенсі призвести до участі у війні", – сказав Шольц.

Він пояснив, що ракети Taurus – це зброя дуже далекої дії, і "те, що роблять англійці та французи в плані контролю за цілями, неможливо зробити в Німеччині".

"Це знає кожен, хто мав справу з цією системою", – додав канцлер.

Шольц зазначив, що він "дуже роздратований відсутністю балансу між тим, що дійсно потрібно зараз, і дискусією про Taurus".

"Чого не вистачає Україні, так це боєприпасів на всі можливі довжини та відстані, але не принципово це з Німеччини", – зазначив він.

Хоча ще у вересні минулого року федеральний міністр оборони Борис Пісторіус на першій "Вестфальській мирній конференції" в Мюнстері заявив, що рішення про доставку в Україну крилатих ракет Taurus може зайняти близько одного-двох тижнів.

Уже на початку цього року під час голосування Бундестаг не підтримав проєкт резолюції про передачу Україні крилатих ракет Taurus.

А днями видання Bild повідомило, що уряд Німеччини, ймовірно, має намір передати Україні ракети Taurus. Керівна коаліція підготувала секретну пропозицію щодо постачання Києву більшої кількості боєприпасів, серед яких можуть бути далекобійні ракети.

Читайте також:
Росія може укласти із Суданом угоду про обмін зброєю Росія може укласти із Суданом угоду про обмін зброєю
Іран вперше поставив РФ новітні авіабомби, – експерт Іран вперше поставив РФ новітні авіабомби, – експерт
Швеція дозволила Україні використовувати свою зброю проти Росії Швеція дозволила Україні використовувати свою зброю проти Росії
Засоби ППО, РЕБ та артснаряди: В Міноборони розповіли про першочергові потреби у зброї для ЗСУ Засоби ППО, РЕБ та артснаряди: В Міноборони розповіли про першочергові потреби у зброї для ЗСУ