USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
40.95
Втрати орків: 3 3 1 1 1 0 (+1070)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
40.95

В центрі Одеси зносять пам’ятку архітектури, яка входить до складу спадщини ЮНЕСКО

Столітній особняк розташовується поблизу парку Шевченка
руїни Одеса
Джерело: Думська

В Одесі почали демонтаж столітньої будівлі, що має статус пам’ятки архітектури та входить до складу об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це пише місцеве видання "Думська".

За інформацією ЗМІ, це колишній особняк ломбарда Антона Гавсевича, збудований у 1903 році за проєктом архітектора Самуїла Гальперсона. За радянських часів у будівлі був спочатку інститут, а згодом – пологовий будинок, який закрили у 2001 році.

Особняк розташовується поблизу парку Шевченка в центрі Одеси. Наразі будівельники знищили практично всю будівлю, залишивши тільки частину фасаду.

"Знесенням займається компанія "Універсал дірект", яка восени 2021 року проводила на території особняка ремонтні роботи. В одеському Управлінні державного архітектурно-будівельного контролю розповіли, що знесення будівлі в документах називають "протиаварійними роботами". Це дозволив департамент культури, національностей, релігій та охорони об'єктів культурної спадщини обласної військової адміністрації", – пишуть журналісти.

Водночас начальник муніципального управління державного архітектурно-будівельного контролю Олександр Авдєєв заявив, що з приводу робіт уже скликали комісію.

"Як на мене, це точно не протиаварійні роботи. Будівля – пам’ятка, тобто може йтися й про кримінальний злочин. Скликали комісію, побували на місці та склали акт, який направили до Державної інспекції архітектури та містобудування, а також до правоохоронних органів", – прокоментував чиновник.

Видання додає, що історична будівля, окрім того, що є пам’яткою архітектури, також заарештована в межах одного з кримінальних проваджень проти колишнього народного депутата Леоніда Клімова від забороненої "Партії регіонів".

Компанія "Універсал дірект" придбала особняк Гавсевича в "Міського андрологічного центру", що належить Клімову та його партнеру Аркадію Шнайдеру.

Клімов і Шнайдер орендували пам’ятку архітектури ще 2001 року. Головною умовою договору була реставрація протягом двох років. Однак замість ремонту бізнесмени виселили медичних працівників й обгородили будівлю парканом.

Міська рада намагалася через суд повернути особняк, але втрутилася обласна рада.

Новини за темою: На Львівщині в церкву ЮНЕСКО повернули відреставрований іконостас
Читайте також:
СБУ затримала тіктокера, який СБУ затримала тіктокера, який "засвітив" роботу ППО під час атаки на Одесу
СБУ затримала російську агентку, яка скоригувала десятки СБУ затримала російську агентку, яка скоригувала десятки "Шахедів" по Одесі
Україна вперше увійшла до Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Україна вперше увійшла до Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
В В "Укренерго" розповіли, чи вплинув удар РФ по Одещині на роботу енергосистеми