USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 9 0 8 0 (+510)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Розтрата у понад 62 млн гривень: Заступник міністра агрополітики отримав підозру

Наразі вирішують питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу
Тарас Висоцький
Тарас Висоцький
Джерело: відкриті джерела

24 серпня НАБУ і САП повідомили про підозри першому заступникові міністра агрополітики та ексзаступнику міністра економіки за зловживання на понад 62 млн гривень при закупівлі "Укрзалізницею" продуктів харчування для забезпечення потреб держави у період воєнного стану. Про це йдеться на сайті НАБУ.

За інформацією, розміщеною на сайті Мінагрополітики, першим заступником міністра є Тарас Висоцький.

Торік у березні виникла потреба у закупівлі харчової продукції для забезпечення нагальних потреб держави в умовах воєнного стану. Як розповіли в Антикорупційному бюро, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства реалізував схему, яка передбачала закупівлю для потреб обласних військових адміністрацій коштом "Укрзалізниці" продукції за значно завищеними цінами в обраної компанії.

Ця ж компанія закуповувала продукцію за ринковими цінами в іноземного виробника з Польщі через контрольовану фірму-посередницю, пов’язану родинним зв’язком з керівником компанії. Вартість кілограма товару при цьому штучно завищували орієнтовно на 150% (з 30 до 75 гривень). Топпосадовець забезпечив погодження відповідних рахунків на оплату та актів виконаних робіт, а також переведення коштів на рахунок фірми. 

У результаті через дії посадовця з березня по серпень 2022 року АТ "Укрзалізниця" переплатила фірмі понад 28,8 млн гривень (з ПДВ).

Підозрюваний із Мінагрополітики причетний і до іншої аналогічної схеми: продукти харчування теж закуповували за завищеними цінами в іншої підконтрольної компанії. Вона через свою фірму-посередницю купляла продукцію в іноземного виробника з Туреччини за ринковими цінами. Опісля завищення ціни робили на етапі продажу продукції однією підконтрольною компанією іншій, а кожен кілограм дорожчав майже на 100% (з 30 до 55 гривень). Аби забезпечити закупівлю товару, до схеми залучили чинного на той момент заступника міністра економіки. Він приховував дані про наявність більш вигідних пропозицій від інших учасників ринку, включно з українськими виробниками.

Через цю схему, яка діяла з березня по серпень 2022 року "Укрзалізниця" переплатила підконтрольній учасникам схеми компанії 33,7 млн гривень. Гроші вивели на закордонну компанію з ознаками фіктивності для подальшої легалізації. В одного з учасників оборудки виявили чорнові записи зі схемою розподілу прибутку.

У результаті УЗ зазнала збитків у розмірі 62,5 млн гривень.

Перший заступник глави Мінагрополітики отримав підозру за ч. 2 ст. 364 КК України, а ексзаступник міністра економіки – за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 364 КК України. 

Наразі вирішують питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу. Слідство триває, встановлюються інші можливі учасники злочину.

Читайте також:
"Роззброював" українську ППО напередодні вторгнення РФ: У Львові викрили ексочільника оборонного заводу
Викрала понад 5 млн гривень: На Хмельниччині колишня керівниця банку привласнила кошти, що належали родинам загиблих військових Викрала понад 5 млн гривень: На Хмельниччині колишня керівниця банку привласнила кошти, що належали родинам загиблих військових
Працював на Телеграм-канали РФ та закликав до насильницької зміни влади в Україні: Ексадвокату повідомили про підозру Працював на Телеграм-канали РФ та закликав до насильницької зміни влади в Україні: Ексадвокату повідомили про підозру
Заволодіння аеропортом Заволодіння аеропортом "Одеса": Суд обрав запобіжний ще одному підозрюваному у справі бізнесмену