USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65

Росія закуповує чіпи та безпілотники для війни в Україні через Казахстан: Розслідування

Російська фірма "Стек" поставляє комплектуючі для ФСБ, а її постачальником є компанія Da Group 22 із Казахстану, яка закуповує чіпи у німецької Elix-st
Військові РФ
Джерело: відкриті джерела

Росія, оминаючи санкції, закуповує чіпи та безпілотники для війни в Україні через компанії в Казахстані. Про це йдеться у спільному розслідуванні видання "Важливі історії", OCCRP та Der Spiegel. 

Найбільші технологічні компанії відмовилися від прямих постачань країні-агресору, але не можуть проконтролювати всіх своїх дистриб'юторів. Тому ті, як правило, цілком законно, можуть продати товар до Китаю, Казахстану, Киргизстану, Вірменії або в іншу "дружню" до Росії країну. А звідти він буде поставлений до РФ і вирушить у тому числі на оборонні підприємства.

За даними розслідування, дрони китайської компанії DJI, що часто використовуються в російській армії, потрапляють до РФ через московську компанію "Небесна механіка", яка закуповує їх у казахстанської компанії "Аспан Арба". Остання з'явилася у квітні 2022 року, її засновник – той самий, що у "Небесної механіки", – Ілля Гольберг.

Новини за темою: Попри санкції в Росію під час війни потрапили західні авіазапчастини на мільйони доларів, – NYT

Покупцями "Небесної механіки" є федерація ветеранів збройних конфліктів "Рись", Камчатська крайова рада ветеранів війни і праці, а також магазин на Ozon, де закуповуються російські військові.

Китайська компанія DJI у тому ж квітні 2022 року заявила, що припиняє постачання до Росії та України, щоб запобігти використанню дронів у бойових діях. А сама ж "Небесна механіка" отримує дрони від казахстанської "Аспан Арба", яка існує з квітня 2022 року. Її засновник – власник "Небесної механіки" Ілля Гольберг.

Також в розслідуванні видань розповіли, що російська фірма "Стек" ввозить комплектуючі для електроніки для ФСБ, розвідки та міноборони. Її постачальник – Da Group 22 із Казахстану, яка закуповує чіпи у німецької Elix-st. Володіє казахстанською та німецькою фірмами сім'я російських бізнесменів на прізвище Чернет.

Раніше 

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло індійську компанію CK Birla Group до переліку міжнародних спонсорів війни.

За даними агентства, причиною стало те, що CK Birla Group та її дочірня компанія National Engineering Industries Limited (NEI) (бренд NBC Bearings) допомагають російському ВПК заміщувати критично важливі європейські та американські деталі для військової техніки, а саме підшипники.

Читайте також:
НАЗК запускає першу у світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї РФ НАЗК запускає першу у світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї РФ
Україна та США підписали Меморандум про спільне виробництво та обмін технічними даними Україна та США підписали Меморандум про спільне виробництво та обмін технічними даними
США планують суттєво збільшити виробництво 155-мм боєприпасів – в чому причина США планують суттєво збільшити виробництво 155-мм боєприпасів – в чому причина
Кабмін встановив спеціальний прикордонний режим Кабмін встановив спеціальний прикордонний режим