USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65

Раді пропонують заборонити продаж програми, яку використовує 80% бізнесу в Україні

Ключовими цілями законопроєкту є унеможливлення обходу санкцій
бізнес
Джерело: відкриті джерела

Депутати пропонують заборонити на території Україні продаж програмного забезпечення, при створенні якого було використано програмний код, написаний мовою країни агресора. Відповідний законопроєкт №10186 зареєстровано на сайті парламенту.

Ключовими цілями законопроєкту є унеможливлення обходу санкцій та пришвидшення подолання тотальної залежності від програмних продуктів, при створенні яких було використано програмний код, написаний мовою країни агресора, а також перехід на інші українські чи міжнародні альтернативні програмні рішення.

У пояснювальній записці зазначено, що, попри існуючу заборону продажу нових продуктів "1С", суб'єкти господарювання продовжують використовувати російський "1C" та його аналоги.

Зазначається, що в Україні збереглося їх домінуюче становище на ринку, а це понад 80% бізнесу. У зв'язку з чим пропонується заборонити на території Україні продаж відповідного програмного забезпечення та передбачити відповідальність за порушення встановленої заборони. Одночасно підприємствам (крім державних та комунальних) дадуть можливість подальшого функціонального використання вже придбаних на законних підставах програмних продуктів.

Зокрема, передбачено:

  • заборонити на території Україні продаж програмного забезпечення (електронні поставки), при створенні якого було використано програмний код, написаний мовою країни агресора;
  • встановити відповідальність за порушення заборони щодо продажу програмного продукту для податкового та бухгалтерського обліку, при створенні якого було використано програмний код, написаний мовою країни агресора, у вигляді штрафу в розмірі 1000 мінімальних заробітних плат (6 700 000 гривень станом на 2023 рік). За повторні – в розмірі 2000 мінімальних заробітних плат (13 млн 400 тис. гривень станом на 2023 рік);
  • встановити можливість подальшого функціонального використання на законних підставах підприємствами (крім державних та комунальних) придбаних до набрання чинності запропонованих законодавчих змін програмних продуктів, при створенні яких було використано програмний код, написаний мовою країни агресора.

Раніше повідомлялося, що бізнес вперше з початку війни оптимістично оцінює перспективи свого розвитку.

Нагадаємо, що з квітня 2022 року функції були заблоковані для українських користувачів з безпекових міркувань. Тепер українці зможуть додавати нові бізнеси на Google Maps, а також редагувати й верифікувати профілі підприємств та інших установ.

Читайте також:
Парламент дозволив НАЗК перевіряти майно посадовців, придбане до держслужби Парламент дозволив НАЗК перевіряти майно посадовців, придбане до держслужби
Рада проголосувала за збільшення чисельності НАБУ Рада проголосувала за збільшення чисельності НАБУ
Цьогоріч в Україні закривається у 2,7 раза менше компаній, аніж у 2021 році: Які справи закривають найчастіше? Цьогоріч в Україні закривається у 2,7 раза менше компаній, аніж у 2021 році: Які справи закривають найчастіше?
Зрадники можуть лишитись без державних нагород: Раді пропонують підкорегувати відповідний закон Зрадники можуть лишитись без державних нагород: Раді пропонують підкорегувати відповідний закон