USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Пост Зеленського про НАТО міг мати неприємні наслідки для України, — WP

Офіційні особи висловили незадоволення твітом Зеленського
Зеленський

Президент України Володимир Зеленський 

Джерело: Уніан

Різкі зауваження президента України Володимира Зеленського на адресу Північноатлантичного Альянсу ледь не мали неприємних наслідків. Про це пише The Washington Post, посилаючись на слова офіційних осіб.

Як зазначає один із чиновників, докір українського лідера привів американську делегацію в "лють". Повідомляється, що високопосадовці провели неофіційні переговори про те, як має реагувати Альянс.

Політики, які брали участь в обговоренні, розповіли, що американська сторона готувалася "пом'якшити" формулювання декларації, представленої на саміті НАТО у Вільнюсі, щоб зробити її менш сприятливою для швидкого вступу України до НАТО.

"Деякі хотіли прибрати згадку про "запрошення" або знайти інше місце для цього слова", — сказав дипломат НАТО.

Зрештою американські та європейські чиновники вирішили не змінювати текст документа. За даними ЗМІ, за збереження формулювань виступав президент Франції Еммануель Макрон, а також країни Балтії та Центральної Європи.

"Ми приземлилися. Результат був найкращий із можливих", — зазначив один із дипломатів.

У публікації йдеться про те, що офіційні особи висловили незадоволення твітом Зеленського, проте було розуміння того, що лідер країни під час війни має продемонструвати, що він зробить усе, щоб отримати максимум для свого народу.

Що написав Зеленський?

Президент України Володимир Зеленський був роздратований появою неприйнятних формулювань для України в кулуарах саміту Організації Північноатлантичного договору(НАТО). Про це глава держави повідомив у Telegram.

Зеленський наголосив, що Україна теж заслуговує на повагу.

"Зараз, на шляху до Вільнюса, ми отримали сигнали про те, що обговорюються формулювання без України. І я хочу підкреслити: це формулювання тільки щодо запрошення, а не щодо членства України... Безпрецедентно й абсурдно – коли немає жодних часових рамок і для запрошення, і для членства України; і коли натомість додається якесь дивне формулювання про "умови" навіть для запрошення України… Це схоже на те, що немає готовності ані запросити Україну в НАТО, ані зробити її членом Альянсу", – написав він.

У цьому випадку, як вважає президент, це значить, що "залишається можливість торгуватися членством України в НАТО – у переговорах із Росією".

"А для Росії це означає мотивацію й надалі продовжувати свій терор", - підкреслив Зеленський.

Глава держави додав, що невизначеність – це слабкість. Він має намір відверто обговорити це на саміті.

Новини за темою: З чим Зеленський поїхав з Вільнюсу: Підсумки саміту НАТО
Читайте також:
"Нам є чому повчитися в України": Заяви НАТО і ЄС на першому Форумі оборонних індустрій
В Україні створений міжнародний Альянс оборонних індустрій В Україні створений міжнародний Альянс оборонних індустрій
У НАТО очікують, що Україна і Польща зможуть вирішити конфлікт У НАТО очікують, що Україна і Польща зможуть вирішити конфлікт
НАТО вироблятиме більше зброї для України та власних запасів, – Сміт НАТО вироблятиме більше зброї для України та власних запасів, – Сміт