USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

В Yasno пояснили, чому відключення світла іноді не збігається з графіками

Українці досі не розібралися з графіками відключень світла, енергетики спробували роз'яснити
світло
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Енергетики пояснили, що у графіках обмеження енергопостачання існує три зони, які описують, коли буде світло. Зокрема, при світло-сірій зоні постачання електрики не гарантується і залежить від наявних обсягів генерації. Про це повідомив генеральний директор компанії-постачальника електроенергії Yasno Сергій Коваленко.

Так, він пояснює, що у графіках планових відключень є три зони:

  • Темно-сіра – електроенергії точно немає та діють графіки.
  • Світло-сіра – постачання є тільки тоді, коли обсягів енергогенерації вистачає.
  • Біла – світло гарантовано є.

Зокрема вчора, щоб дотриматися лімітів, енергетикам потрібно було вимушено відключати електропостачання й у світло-сірих зонах графіку.

"Звісно, це може видаватися несправедливим: світла немає сім годин, потім півтори-дві години є (закладаю час на перемикання), а потім знову немає. Проте прошу поставитися із розумінням до ситуації. Колеги обов'язково знайдуть збалансований вихід із ситуації", – додав Коваленко.

Він уточнив, що обмеження щодо електрики в Україні зараз дуже суттєві: десь – третина від звичних обсягів споживання. Тому застосовують стабілізаційні та екстрені відключення. До того ж бувають локальні аварії.

Ситуація в енергетиці

Сьогодні ввечері відключення світла слід чекати по всій Україні. Обмеження застосовуватимуться в проміжку з 19:00 до 24:00. Станом на 17 травня в українській енергосистемі зберігається значний дефіцит.

З перебоями електроенергії зіткнулися Київ, Київська, Одеська, Дніпропетровська та Донецька області. Сьогодні вранці в цих регіонах також спостерігалися перебої. Однак, згідно з повідомленням "Укренерго", до вечора стабілізаційні відключення введуть по всій території України. Діють графіки відключень.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль закликав громадян дбайливо використовувати електроенергію, заявивши, що це має стати новою звичкою і новою нормою для всіх.

Читайте також:
Українців не штрафуватимуть за шум від генераторів під час відключення світла Українців не штрафуватимуть за шум від генераторів під час відключення світла
Графіки відключень будуть більшими, а ситуація в енергосистемі – важчою, – Кудрицький Графіки відключень будуть більшими, а ситуація в енергосистемі – важчою, – Кудрицький
Україна отримає від США 1,5 млрд доларів на енергетичний сектор і гуманітарні потреби Україна отримає від США 1,5 млрд доларів на енергетичний сектор і гуманітарні потреби
Ситуація зі світлом відчутно погіршиться наступного тижня, – Ситуація зі світлом відчутно погіршиться наступного тижня, – "Укренерго"