З 7 вересня 2022 року на деокупованих територіях Харківської області загалом виявили тисячу тіл людей, загиблих під час російсько-української війни. Про це повідомив керівник обласного відділку поліції Володимир Тимошко, передає Hromadske.
За його даними, серед тисячі загиблих:
- 791 цивільний (298 жінок, 425 чоловіків, 29 дітей і 39 тіл, стать яких не встановлена);
- 99 військовослужбовців Збройних сил України;
- 110 військових Збройних сил Росії.
Станом на сьогодні фахівці змогли попередньо ідентифікувати особи 868 загиблих. З них 786 – цивільних, 74 – військовослужбовці ЗСУ та вісім окупантів.
Десятки тіл в Ізюмі досі неопізнані
У деокупованому Ізюмі на Харківщині залишаються ще 65 невпізнаних тіл. Про це поінформував начальник Слідчого управління Нацполіції в Харківській області Сергій Болвінов.
Попередньо змогли встановити лише те, що троє з них – військовослужбовці ЗСУ, решта – це тіла цивільних чоловіків та жінок.
"Наші слідчі та криміналісти готові в будь-який момент зробити аналіз ДНК родичів, щоб ідентифікувати всіх цих людей", – додав Болвінов.
Докладну інформацію про кожного загиблого, наявні прикмети та інші дані опублікували в Telegram-каналі "Воєнні злочини в Харківській області".
Окупація Харківщини
Окупація Харківської області почалася 24 лютого 2022 року після того, як російські війська вторглися в Україну. Обласний центр Харків не був захоплений російськими військами, проте інші міста, зокрема Ізюм, Куп’янськ та Балаклія, захопили російські війська.
Місто Чугуїв спочатку було захоплено російськими військами 25 лютого, але 7 березня відвойовано українськими військами, такі міста як Балаклія, Ізюм, Куп'янськ, деокуповані ЗСУ в результаті наступальних дій на Харківщині у вересні 2022 року.
Деокупація Харківщини
6 вересня 2022 року Збройні сили України провели великий контрнаступ на Балаклійському напрямку, звільнивши прилеглі населені пункти та передмістя, зокрема Вербівку, Нову Гусарівку та Байрак.
До 8 вересня 2022 року українські війська повністю відвоювали місто. Пізніше було оприлюднено відео, на якому українські військові вивішують український прапор на будівлі райдержадміністрації, а на землі лежить російський прапор.
До вечора 8 вересня українські війська пройшли понад 50 км і вже були на околицях автомобільного та залізничного вузла Куп’янська, потенційно перериваючи російську лінію постачання та зв’язку на південь до Ізюма.
10 вересня Україна відбила Ізюм, припинивши військову окупацію в місті.