Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що Кремль посилює риторику "поділу" України й так намагається нормалізувати цей наратив у західних дискусіях про нашу державу. Про це йдеться в аналізі ISW.
Експерти кажуть, що 5 лютого заступник голови Ради безпеки Росії Дмітрій Мєдвєдєв написав, що нібито європейські плани будівництва залізничної лінії з Іспанії до Львова є свідченням визнання Заходом того, що Львів стане "новою столицею України в межах (Львівської області)", ймовірно, після закінчення війни Росії в Україні.
"Цей план не має нічого спільного з українськими кордонами або закінченням війни в Україні і є незалежним європейським інфраструктурним проєктом. Медведєв розмістив свої заяви на англомовному акаунті X, а не на російськомовному акаунті у своєму Telegram. Це свідчить про те, що заява політика розрахована на міжнародну, а не на внутрішню російську аудиторію", – переконані аналітики.
Водночас фахівці вважають, що заява Медведєва сприяє російській інформаційній операції, яка помилково зображує Україну як штучно сконструйовану державу.
"Це робиться, щоб зменшити військову підтримку України з боку Заходу і нормалізувати західні дискусії, які підштовхують Україну до передачі значної частини своєї території й населення Росії як легітимного способу завершення війни", – додають спеціалісти Інституту.
Також аналітики говорять, що президент РФ Путін та інші російські високопосадовці нещодавно відновили наратив, в якому вторгнення в Україну розглядається як "історично виправдане імперське завоювання".
Раніше
Росія вважає за необхідне зруйнувати єдність всередині України. Про це наприкінці минулого року інформувало Головне управління розвідки Міноборони.
"Наближені до Кремля аналітики підготували пропозиції вищому військово-політичному керівництву держави-агресора Росії для "ефективнішого" продовження війни проти України у 2024 році", – йшлося в повідомленні.
Зазначалося, що однією з ключових проблем для терористичного режиму в Москві відзначили суспільний консенсус та стабільність України, попри нібито появу внутрішньополітичних суперечностей.