USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

Країни Заходу, Росія та її союзники нарощують ядерний арсенал

Станом на січень у світі нараховувалося 12 512 ядерних боєголовок, 9576 з них знаходилися на складах для потенційного використання
ядерна зброя
Ядерна ракета РФ
Джерело: відкриті джерела

Модернізацію своїх ядерних розробок продовжують як Росія, Китай, КНДР та Індія, так і Британія, Ізраїль, США та Франція. Міжнародна напруженість зростає. Вже до кінця цього десятиліття Китай може мати ядерний арсенал, співставний з американським і російським. Про це повідомляє Стокгольмський міжнародний інститут досліджень проблем миру (SIPRI).

Держави все більше почали інвестувати у ядерні арсенали, особливо на тлі погіршення геополітичної обстановки. Від початку широкомасштабної російсько-української війни кількість оперативного ядерного озброєння у світі зросла. Велика Британія, Ізраїль, Індія, Китай, КНДР, Пакистан, Росія, США та Франція продовжують модернізацію своїх ядерних арсеналів, деякі країни торік розгорнули нові системи озброєнь.

Станом на січень у світі нараховувалося 12 512 ядерних боєголовок, 9576 з них знаходилися на складах для потенційного використання, що на 86 одиниць більше, ніж у січні 2022 року.

Близько 3844 боєголовок розгорнуті на ракетах і літаках, а близько 2 тисяч (майже всі належать США або Росії) знаходяться у стані підвищеної боєздатності.

  • Китай – за рік кількість боєголовок зросла з 350 до 410 одиниць і продовжує зростати. Потенційно до кінця десятиліття кількість китайських балістичних ракет може зрівнятися з американською чи російською.
  • Велика Британія – оголосила про підвищення ліміту ядерних боєголовок з 225 одиниць до 260.
  • Франція – працює над атомним підводним човном, оснащеним балістичними ракетами третього покоління та новою крилатою ракетою повітряного базування
  • Індія – робить акцент на системах далекого радіусу дії, зокрема, здатних вражати цілі на території Китаю.
  • КНДР – виготовила близько 30 боєголовок за рік і має матеріал, щоб мати 50–70.
  • Ізраїль – офіційно не визнає наявності ядерної зброї, проте, згідно із доповіддю, теж модернізує ядерний арсенал.

Директор SIPRI Ден Сміт наголосив, що вкрай важливо, щоб уряди світу знайшли способи співпраці для зниження геополітичної напруженості та скорочення гонки озброєнь.

Читайте також:
Росію не виключають з ОБСЄ: В організації дали пояснення Росію не виключають з ОБСЄ: В організації дали пояснення
Попри санкції статки російських олігархів зросли, – Bloomberg Попри санкції статки російських олігархів зросли, – Bloomberg
Без РФ: Асамблея Міжнародної морської організації обрала новий склад своєї Ради Без РФ: Асамблея Міжнародної морської організації обрала новий склад своєї Ради
СБУ знову підірвала залізницю в Бурятії СБУ знову підірвала залізницю в Бурятії