Кількість посух у світі за останні 23 роки збільшилася на 30%, пов’язане з цим опустелювання вже торкнулося чверті земної кулі. А це загрожує "всьому людському існуванню", пише польське видання fakty.tvn24.
За словами експертів, проблема торкається не лише людей, а й тварин. Останніми роками через спеку та посуху скорочується кількість комах, які є кормом для дрібних тварин, що призводить до скорочення кількості доступної їжі по всьому харчовому ланцюжку.
"З цієї причини в Польщі лелеки дедалі частіше викидають одного з пташенят із гнізда, оскільки інакше вони могли б втратити все потомство. Засуха також призводить до вивітрювання ґрунту, а за підрахунками експертів, відновлення двох-трьох втрачених сантиметрів верхнього шару займе приблизно 1 тис. років", – говорять науковці.
Для аграріїв ця проблема перетворюється на зниження врожайності та необхідності більше коштів вкладати у добрива.
Новини за темою: Світові льодовики за 10 років втратили понад 2700 мільярдів тонн льоду через зміну клімату: Чим це загрожує людству
Це не єдина проблема, яка загрожує людству через зміну клімату.
"Природа чудово обійдеться і без нас. Можемо забруднити її, але вона пристосується, вона зміниться. Виникне нова природа, яку ще не знаємо, а на нас впливатимуть наслідки того, що ми робимо", – розповів професор Інституту океанології Польської академії. наук Ян Марцін.
Вчені додають, що зміна клімату – хоча й менш помітно – також впливає на місця, де немає нестачі води, тобто моря й океани. Водночас дослідники попереджають, що зрештою найбільше постраждає їхній головний винуватець: людина.
Відзначимо, зміна клімату може спровокувати гігантські смертельні цунамі у Південному океані. Стихії можуть бути спричинені підводними зсувами ґрунту в Антарктиді, повідомляє Space з посиланням на дослідження британських вчених.
Так, науковці виявили, що під час попередніх періодів глобального потепління – 3 мільйони та 15 мільйонів років тому – в Антарктиді утворювалися та сповзали осадові шари гірських порід. Саме вони були причиною величезних хвиль цунамі, які досягали берегів Південної Америки, Нової Зеландії та Південно-Східної Азії.
Новини за темою: Доведеться перемальовувати карти. Вчені прогнозують глобальні кліматичні зміни до 2100 року