USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 9 0 8 0 (+510)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Екснардепа Святаша судитимуть за заклики до зміни меж України і шахрайство

З 2019 року колишній народний обранець переховується на території РФ
Екснардеп Святаш
Екснардеп Святаш
Джерело: відкриті джерела

Колишнього народного депутата України Дмитра Святаша судитимуть за заклики до зміни меж території України, легалізацію майна та фінансове шахрайство. Про це інформує Київська міська прокуратура.

Правопорушення політика

За даними слідства, екснардеп, використовуючи свою політичну посаду, фактично керував однією з найбільших в Україні бізнес-структур із продажу транспортних засобів.

Будучи кінцевим власником групи підприємств з понад 90 юридичних осіб, він отримав від банку кредитну лінію у сумі 50 млн доларів США. У заставу банку передав близько 200 об’єктів нерухомості та корпоративні права. Але коли надійшов час повертати кошти, Святаш використав завідомо підроблені документи та переоформив майно на інші підконтрольні йому суб’єкти підприємництва, звільнивши у такий спосіб це майно з під обтяження.

Експертиза підтвердила завдання збитків такими діями на суму 1,1 млрд гривень.

У 2019 році у зв’язку з оголошенням у розшук підозрюваний почав переховуватися на території РФ.
 
А у серпні 2022 року після захоплення частини території країни збройними силами Росії обвинувачений розмістив на своїй сторінці у соцмережі пост, у якому закликав до зміни територіальної цілісності України, колабораційної діяльності та співпраці з окупаційною владою РФ.

Що загрожує екснардепу?

У межах слідства за клопотанням прокуратури майно та активи колишнього народного обранця на суму понад 600 млн гривень арештовано та передано в управління АРМА.

"Скеровано до суду обвинувальний акт стосовно народного депутата України IV–VIII скликань. Йому інкриміновано посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, шахрайство, підроблення документів та легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом", – додали в прокуратурі.

Що відомо про Святаша

За президентства Януковича він був одним з найвпливовіших та найзаможніших регіоналів Харківщини. У різні роки Дмитро Святаш був директором та почесним президентом українсько-латвійської корпорації ТОВ "Автоінвестстрой" (АІС), яке займалося імпортом автомобілів.

22 грудня того року екснардепу Дмитру Святашу повідомили про підозру та оголосили у розшук після закликів українцям отримувати паспорти Росії. А вже 11 травня 2023 року Служба безпеки повідомила про підозру трьом колишнім народним депутатам від "Партії регіонів" – Олегу Царьову, Дмитру Святашу та Ігорю Маркову. Вони, за даними слідства, підтримали та виправдовували вторгнення Росії на територію України.  

Читайте також:
"Роззброював" українську ППО напередодні вторгнення РФ: У Львові викрили ексочільника оборонного заводу
Помер народний депутат Андрій Іванчук Помер народний депутат Андрій Іванчук
Викрала понад 5 млн гривень: На Хмельниччині колишня керівниця банку привласнила кошти, що належали родинам загиблих військових Викрала понад 5 млн гривень: На Хмельниччині колишня керівниця банку привласнила кошти, що належали родинам загиблих військових
Працював на Телеграм-канали РФ та закликав до насильницької зміни влади в Україні: Ексадвокату повідомили про підозру Працював на Телеграм-канали РФ та закликав до насильницької зміни влади в Україні: Ексадвокату повідомили про підозру