USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

До України з-за кордону вже повернувся один мільйон біженців

У межах країни додому повернулися вже 4,7 млн людей
Біженці
Джерело: відкриті джерела

За даними Міжнародної організації з міграції (МОМ), до України з-за кордону вже повернувся один мільйон біженців. Про це розповіла заступниця гендиректора МОМ Угочі Деніелс, передає "Громадське радіо".

Зазначається, що у межах країни додому повернулися вже 4,7 млн людей. За словами Угочі Деніелс, українському урядові потрібно залучити до країни близько 4,5 млн людей протягом наступних 10 років.

У МОМ вважають, що відбудові України також може допомогти українська діаспора й мігранти з інших країн.  

"Залучення діаспори буде дуже важливим, тому чекати закінчення війни не потрібно. Людей треба залучати вже зараз, зокрема у проєкти гуманітарного реагування", – каже заступниця гендиректора МОМ.

Тимчасовий захист українців у країнах ЄС наразі подовжили до березня 2024 року. У Міжнародній організації з міграції кажуть, що українців, які хочуть залишитися в країні тимчасового перебування, інтегрують у нове суспільство. Натомість тим, хто хоче поїхати, намагаються допомогти повернутися в Україну.

Скільки українських біженців планують залишитися за кордоном?

Близько половини українських біженців (44%) планують залишитися в Німеччині принаймні ще на кілька років або навіть назавжди. Це на 5% більше, ніж наприкінці літа 2022 року. Про це свідчать результати другого опитування українських біженців, проведеного Федеральним інститутом народонаселення Німеччини разом з партнерськими організаціями.

З 71% біженців, які не хочуть залишатися в Німеччині назавжди, 38% планують повернутися в Україну після закінчення війни, а ще 30% хочуть підтримувати тісні контакти з Німеччиною і проживати в цій країні бодай час від часу.

Крім того, більше працездатних та молодих біженців з України хочуть залишитися в Польщі на довше, ніж ті, які мають намір повернутися на батьківщину. 

Читайте також:
Байден закликав Конгрес Байден закликав Конгрес "припинити ігри", щоб Україна й надалі отримувала підтримку США
Євросоюз готує довгострокові безпекові зобов'язання для України Євросоюз готує довгострокові безпекові зобов'язання для України
У Харкові побудують першу в Україні підземну школу У Харкові побудують першу в Україні підземну школу
Ще три судна із зерном та залізною рудою вийшли з українських портів Ще три судна із зерном та залізною рудою вийшли з українських портів