USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Блінкен упевнений, що Україна отримає F-16, але є кілька нюансів

На його думку, для передачі винищувачів знадобляться місяці
F-16
Джерело: відкриті джерела

Україна отримає американські винищувачі F-16, однак для їх передачі знадобляться місяці. Про це сказав держсекретар США Ентоні Блінкен в інтерв'ю журналісту CNN.

"Я вірю, що вони отримають їх, і важливо зосередитися на тому, щоб переконатися, що коли вони це зроблять, вони будуть належним чином підготовлені, зможуть обслуговувати літаки і використовувати їх розумно", – підсумував американський чиновник.

Держсекретар пояснив, що зараз Сполучені Штати працюють над тим, щоб передати Україні літаки, але цього недостатньо.

"Річ не тільки в самому обладнанні. Це ще й навчання. Це технічне обслуговування. Це вміння використовувати його в об'єднаних Збройних силах. На все це потрібен час. Якби завтра було ухвалено рішення про передачу F-16, то пройшли б місяці й місяці до того, як вони були б реально введені в експлуатацію", – пояснив Блінкен.

Він також зазначив, що над цим зараз працюють США.

"Програма тренувань просувається вперед із низкою країн. Усе це відбувається. Але я не військовий експерт... Ми вважаємо, що те, що вони мають і чому вони були навчені, є тим, що їм потрібно для того, щоб бути ефективними, зокрема й у боротьбі з російськими мінами", – додав держсекретар.

Нагадаємо, президент Зеленський заявляв, що деякі партнери затягують питання з тренуванням українських льотчиків на винищувачах F-16 та з подальшим переданням ЗСУ авіації, адже досі немає графіків навчальних місій. 

Пізніше видання Politico з посиланнями на американських та європейських чиновників повідомило, що майже дюжина європейських країн, які пообіцяли навчати українських пілотів на американських винищувачах F-16, все ще чекають на офіційне затвердження програми Вашингтоном.

Читайте також:
Байден закликав Конгрес Байден закликав Конгрес "припинити ігри", щоб Україна й надалі отримувала підтримку США
Євросоюз готує довгострокові безпекові зобов'язання для України Євросоюз готує довгострокові безпекові зобов'язання для України
У Харкові побудують першу в Україні підземну школу У Харкові побудують першу в Україні підземну школу
Британія відправить своїх військових в Україну, але не зараз: Сунак пояснив слова міністра оборони країни Британія відправить своїх військових в Україну, але не зараз: Сунак пояснив слова міністра оборони країни