
Майже дюжина європейських країн, які цього тижня пообіцяли навчати українських пілотів на американських винищувачах F-16, все ще чекають на офіційне затвердження програми Вашингтоном, пише Politico з посиланнями на американських та європейських чиновників.
Навчання з F-16 не може розпочатися, доки Державний департамент офіційно не підпише запит на передачу інструкцій з експлуатації, тренажерів та інших матеріалів, пов’язаних з літаками, а цього ще не сталося.
Речник Пентагону Гаррон Гарн зазначив, що, хоча президент Джо Байден пообіцяв дати зелене світло програмі, офіційний запит "все ще розглядається", та зазначив, що подальші коментарі має давати Держдеп.
За інформацією видання, зараз немає жодних ознак того, що США врешті-решт не дадуть зелене світло на проведення навчань. Але запити єврвопейських країн обробляються довгі тижні. Наприклад, Данія подала запит ще минулого місяця.
Навчальний пакет включатиме, крім навчання пілотів, підготовку технічного персоналу та наземних бригад. Заступник міністра оборони із закупівель Вільям Лаплант раніше пояснював, Пентагон має "переконатись, що є готовність до роботи – з перекладом технічних посібників, пакетів технічних даних і плану підтримки" перш ніж давати згоду.
Раніше Зеленський заявляв, що деякі партнери затягують питання з тренуванням українських льотчиків на винищувачах F-16 та з подальшим переданням ЗСУ авіації, адже досі немає графіків навчальних місій.
Крім того, повільні постачання західної зброї допомагають оборонним зусиллям Росії, а Україна втрачає перевагу у війні.