USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Якщо ворог вирішить знову просунутись по території Чернігова, він отримає гідну відсіч: Очільник МВА про готовність до провокацій

На сьогодні місто має кращий стан оборони, в порівнянні з тим, який мали 24 лютого 2022 року
Чернігів
Джерело: відкриті джерела

Чернігів готовий до будь-яких провокацій з боку ворога, бо ж на сьогодні має кращий стан оборони, в порівнянні з тим, який мали 24 лютого 2022 року. А тому, якщо країна-агресорка прийме рішення знову просунутись по території Чернігівської області – вона отримає гідну відсіч ще на підступах до обласного центру. Про це в ефірі UWN розповів начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський.

"Зараз місто тримає кращий стан оборони, в порівнянні з тим станом, який ми мали 24 лютого 2022 року. Наші підрозділи вже знаходяться на прикордонні, в них дуже добре обладнані позиції, вони постійно проводять розвідку. Тому якщо противник прийме рішення знову просунутись по території нашої області, він отримає гідну відсіч ще на підступах до міста Чернігів", – зазначив Брижинський.

Нині ж у місті триває підготовка до осінньо-зимового періоду. І пріоритетним завданням поряд з перевіркою укриттів також є перевірка об’єктів критичної інфраструктури на предмет наявності альтернативних засобів живлення та охорони цих об’єктів. Такі заходи проводять для того, щоб новий опалювальний сезон пройшов без вибухів, а загроза ракетних ударів чи БПЛА для містян не була чуттєвою, пояснює очільник ОВА.

Відбудова міста

За словами Брижинського, в місті Чернігів дві школи, які не підлягають відновленню, – їх демонтують. Решта шкіл, які отримали пошкодження, – практично відновленні.

Щодо лікарень, то на території міста Чернігова була пошкоджена головна будівля районної лікарні Чернігівського району, але за рахунок перерозподілу приміщень медична допомога здійснюється в інших лікарнях.

"Тобто проблем стосовно надання медичної допомоги наразі в місті Чернігів немає", – наголошує Брижинський.

Щодо іншої інфраструктури, то в Чернігові обліковано понад три тисячі об’єктів, які пошкоджені або зруйновані, понад тисячу з цих об’єктів внесено до реєстру пошкодженого майна.

"Зараз в місті працює програма відновлення. На жаль, ця робота триває дуже повільно. Чому дуже повільно триває обробка цих документів? Тому що, по-перше, від міської ради дуже мало людей залучено безпосередньо до обробки вхідної інформації. Цю роботу виконують звичайні посадовці міської ради, які мають основні обов’язки", – пояснює очільник МВА.

Втім, очільником ОВА було запропоновано збільшити кількість людей, які будуть опрацьовувати документи і вносити їх в реєстр. Наразі очікується прийняття відповідного рішення.

Бойові дії на території Чернігівської області

Бойові дії на території Чернігівщини почалися 24 лютого 2022 року, а вся область офіційно була деокупована 3 квітня 2022 року. Проте і досі населені пункти Чернігівської області стають об’єктами ракетних атак, а прикордонні райони обстрілюють з артилерії.

Читайте також:
Байден закликав Конгрес Байден закликав Конгрес "припинити ігри", щоб Україна й надалі отримувала підтримку США
Євросоюз готує довгострокові безпекові зобов'язання для України Євросоюз готує довгострокові безпекові зобов'язання для України
У Харкові побудують першу в Україні підземну школу У Харкові побудують першу в Україні підземну школу
Британія відправить своїх військових в Україну, але не зараз: Сунак пояснив слова міністра оборони країни Британія відправить своїх військових в Україну, але не зараз: Сунак пояснив слова міністра оборони країни